krakowairport.pl

II Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Publish date

06.12

2017

Światowy Dzień Wolontariusza, obchodzony 5 grudnia, to dla Kraków Airport coroczna okazja do podsumowania społecznej działalności lotniska i podziękowania ludziom, dzięki którym Kraków Airport może takie działania realizować.

Jak przed rokiem, w dniu światowego święta wszystkich wolontariuszy, w Kraków Airport odbyło się spotkanie, na które zaproszono wszystkich pracowników Kraków Airport, którzy angażują się w działania wolontariackie, zarówno w ramach wolontariatu pracowniczego, jak i indywidualnie oraz przedstawicieli lokalnych organizacji i instytucji, będących beneficjentami dziewięciu dotychczasowych edycji konkursu grantowego "Wspieramy Sąsiadów". Spotkanie odbyło się w niedawno otwartym Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

Jednym z punktów spotkania były - specjalnie przygotowane dla uczestników - warsztaty: Jak promować projekty społeczne w Internecie?".

W trakcie warsztatów, prowadzący je, Marcin Gołąbek ze Stowarzyszenia Wzmacniania Organizacji wzmacniacz.org przekonywał, że media społecznościowe to najlepszy kanał komunikacji dla organizacji pozarządowych, ponieważ nie tylko umożliwiają szybkie dotarcie do ludzi z ważnym przesłaniem, ale przede wszystkim dają szansę na bezpośrednią rozmowę o trudnościach, wyzwaniach, szansach i marzeniach, a więc o tym, na czym organizacje pozarządowe znają się najlepiej. Aby uczestnicy spotkania mogli w pełni wykorzystać potencjał mediów internetowych, w trakcie warsztatów była też mowa o mechanizmach ich działania, elementy strategii, a także przykłady oddziaływania dobrze skrojonych kampanii społecznych. Nie zabrakło też prezentacji narzędzi, pomagających w tworzeniu atrakcyjnych treści multimedialnych, takich jak wideo.

 

Dwaj pracownicy lotniska zapamiętają to spotkanie w sposób szczególny. Bowiem otrzymali oni z rąk Radosława Włoszka Prezesa Zarządu Kraków Airport nagrodę specjalną - czek o wartości 1000 zł dla wybranej organizacji pożytku publicznego.  

To podziękowanie za ich wieloletnie zaangażowanie w życie portu, inicjatywy usprawniające pracę lotniska, ułatwianie podróżowania pasażerom w tym osobom niepełnosprawnym, koleżeńską pomoc, ale również zaangażowanie w projekty wolontariackie na rzecz osób potrzebujących, lokalnej społeczności i honorowe krwiodawstwo.