CYKL FOTO
Max Pinckers
„Koń przeznaczony na ofiarę musi być ogierem”, z cyklu „Czy zaśpiewają niczym krople deszczu, 
czy nie ugaszą mojego pragnienia”
CYKL FOTO
„Rajnish i Pooja w schronisku prowadzonym przez Love Commandos", nieujawniona lokalizacja, Indie, 2013, z cyklu „Czy zaśpiewają"
Czy zaśpiewają niczym krople deszczu, czy nie ugaszą mojego pragnienia” to fotograficzna dokumentacja podróży Pinckersa do Indii. Jego celem było uchwycenie miłości i jej „ofiar”. Upolował nie tylko uczucie rodem z bajek, ale i to jakby wyrwane wprost z dramatów – związki zakazane ze względu na różnice kastowe czy religijne. W pracach Pinckersa pojawia się także motyw Love Commandos, organizacji pomagającej młodym uciekinierom. Kraków gości jego wystawę w ramach Miesiąca Fotografii 2016, który potrwa od 12 maja do 12 czerwca, ale prace Pinckersa będzie można oglądać w tutejszym Muzeum Sztuki Współczesnej (MOCAK) już od 21 kwietnia.
CYKL FOTO
„Problem rzekomo nieistniejący wymknął się spod kontroli”, z cyklu „Czy zaśpiewają niczym krople deszczu, czy nie ugaszą mojego pragnienia” © Max Pinckers
Max Pinckers Urodził się w Belgii, ale dzieciństwo spędził daleko od domu, między innymi w Indonezji i Indiach. Od 2011 roku zrealizował kilka cyklów dokumentalnych. Każdy z nich został złożony w starannie opracowaną książkę.