Taxi
W pobliżu wejść do terminali znajdują się miejsca postojowe dla taksówek, umożliwiające wygodny dojazd i odjazd z terminali. Przewoźnicy dysponują samochodami umożliwiającymi przewóz osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich, a także przewóz samych wózków inwalidzkich.


Kolej
Zgodnie z przepisami unijnymi, szybka linia kolejowa na lotnisko z Dworca Głównego w Krakowie jest przystosowana do obsługi osób niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne mogą zgłosić się do dedykowanej im kasy na Dworcu Głównym, zlokalizowanej w hallu dworca i oznaczonej numerem X. Przywołana obsługa pociągu udziela pasażerowi niepełnosprawnemu pomocy zarówno przy wsiadaniu i wysiadaniu, a także przesiadania do autobusu
Autobus miejski
Przystanek autobusów miejskich znajduje się w pobliżu wejścia do terminala międzynarodowego, autobus przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych.
Autobus wahadłowy (shuttle bus)
Pomiędzy stacją kolejki dowożącej pasażerów z Krakowa, a terminalem międzynarodowym i krajowym kursuje co 30 minut wahadłowy autobus niskopodłogowy. Dodatkowo pojazd wyposażony jest w pochylnię dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich], a jego obsługa pomaga przy wsiadaniu i wysiadaniu.