krakowairport.pl

Sezon Lato 2019 w Kraków Airport

Data Publikacji

28.03

2019

Już w ten weekend w Kraków Airport rozpocznie się sezon Lato 2019, a wraz z nim pojawi się nowa siatka połączeń.

  • Pasażerowie krakowskiego lotniska będą mogli skorzystać z oferty ponad 130 połączeń #PROSTOzKRAKOWA;
  • 33 nowe połączenia LATO 2019 #PROSTOzKRAKOWA;
  • 39 nowych połączeń w 2019 roku #PROSTOzKRAKOWA;
  • Nowe państwa w letniej siatce połączeń #PROSTOzKRAKOWA to Chorwacja Gruzja,Rumunia,Islandia;
  • Nowy przewożnik to Wizzair.
     

Nowości w Kraków Airport

W Chorwacji będą to Zadar i Dubrownik, dwa pełne uroku miasta w Dalmacji, w Islandii Reykjavik, w Rumunii Bukareszt. Dla podróżników marzących o zwiedzaniu gruzińskich miast pojawi się połączenie do Kutaisi, drugiego co do wielkości miasta w Gruzji. Nowa siatka połączeń LATO 2019 będzie miała w swojej ofercie także nowe miasta we Francji - Bordeaux i Niceę, we Włoszech - Katanię na Sycylii, Bari i Rimini, słynne kurorty z pięknymi plażami.

 

#PROSTOzKRAKOWA będzie można polecieć LOT-em do słonecznych miejsc, takich jak Tel Awiw i Bukareszt czy Dubrownik. Pasażerowie, którzy wolą uroki polskich jezior będą mieli okazję polecieć na Mazury, dzięki połączeniu Kraków - Olsztyn. Zwiększona zostanie także częstotliwość, do trzech lotów tygodniow, na trasie Kraków-Chicago. To odpowiedź na zapotrzebowanie pasażerów mieszkających w Małopolsce, którzy chcą odwiedzić rodziny i przyjaciół z USA, a także wygodny sposób połączenia dla wielu Amerykanów przylatujących do Krakowa w celach turystycznych czy biznesowych.


Bazowy przewoźnik Ryanair w sezonie LATO 2019 rozpoczyna operowanie #PROSTOzKRAKOWA do: Bordeaux, Berlina Tegel, Katanii, Hamburga, Kopenhagi, Szczecina, Bari, Rimini, Salonik, Zadaru, Charkowa i Odessy. Pasażerowie Kraków Airport będą mogli skorzystać z 18 tras oferowanych przez nową bazową linię Wizz Air do: Londynu Luton, Kijowa, Nicei, Turku, Doncaster, Bari, Billund, Katanii, Larnaki, Charkowa, Oslo, Kutaisi, Rzymu Fiumicino, Turynu, Tel Awiwu, Birmingham, Reykjaviku, Eindhoven. W roku 2019 Kraków Airport przewiduje przekroczenia 140 połączeń.

 

 

#KRKtravelchallenge - Podejmij wyzwanie!
Z początkiem sezonu LATO 2019 Kraków Airport rozpoczyna kampanię #KRKtravelchallenge – to nie tylko prezentacja siatki połączeń 2019, ale przede wszystkim aktywna komunikacja z pasażerami krakowskiego lotniska. Odkrywanie nowych miejsc, poszukiwanie, spojrzenie na podróż przez pryzmat nieoczywistych wyzwań, które możemy podjąć w trakcie naszych wypraw – czy to będzie lot paralotnią w górach Gruzji, udział w winobraniu w Bordeaux, czy też smaki i zapachy włoskich miast... Liczymy na inspirujące relacje pasażerów Kraków Airport!

 

Wielka Majówka - Podejmij wyzwanie!
W tym roku w kalendarzu 1 maja wypada w środę, długi weekend zapowiada się zatem bardzo obiecująco. Majówkę będzie można spędzić podróżując #PROSTOzKRAKOWA do wyjątkowych miejsc we Włoszech, Grecji i Francji. Jednym z nowych połączeń jest Bari, miejsce urodzenia polskiej królowej, Bony Sforzy. Z tego pięknego włoskiego miasta położonego nad Adriatykiem, z dużym portem handlowym, można popłynąć promem do Czarnogóry i Grecji. Nowe włoskie miasta w siatce połączeń LATO 2019 to także Katania na Sycylii i Rimini. Kolejne nowe, bardzo oczekiwane przez Małopolan miejsce to Bordeaux, miasto w którym warto spróbować lokalnych serów i słynnych na cały świat win. Na majówkę warto wybrać się również do Salonik. Grecy wierzą, że każdy, kto je odwiedzi, znajdzie prawdziwą miłość w swoim życiu.