krakowairport.pl

1.0 °CrozpogodzeniaCzas lokalny: 18:09Więcej
string(7034) " 044/A/NBP/2021 2021-03-05 bat (Tajlandia) 1 THB 0,1259 dolar amerykaski 1 USD 3,8393 dolar australijski 1 AUD 2,9469 dolar Hongkongu 1 HKD 0,4946 dolar kanadyjski 1 CAD 3,0231 dolar nowozelandzki 1 NZD 2,7412 dolar singapurski 1 SGD 2,8628 euro 1 EUR 4,5793 forint (Wgry) 100 HUF 1,2498 frank szwajcarski 1 CHF 4,1313 funt szterling 1 GBP 5,3056 hrywna (Ukraina) 1 UAH 0,1385 jen (Japonia) 100 JPY 3,5400 korona czeska 1 CZK 0,1739 korona duska 1 DKK 0,6158 korona islandzka 100 ISK 2,9950 korona norweska 1 NOK 0,4468 korona szwedzka 1 SEK 0,4499 kuna (Chorwacja) 1 HRK 0,6046 lej rumuski 1 RON 0,9377 lew (Bugaria) 1 BGN 2,3413 lira turecka 1 TRY 0,5095 nowy izraelski szekel 1 ILS 1,1586 peso chilijskie 100 CLP 0,5244 peso filipiskie 1 PHP 0,0789 peso meksykaskie 1 MXN 0,1809 rand (Republika Poudniowej Afryki) 1 ZAR 0,2505 real (Brazylia) 1 BRL 0,6771 ringgit (Malezja) 1 MYR 0,9423 rubel rosyjski 1 RUB 0,0514 rupia indonezyjska 10000 IDR 2,6847 rupia indyjska 100 INR 5,2566 won poudniowokoreaski 100 KRW 0,3398 yuan renminbi (Chiny) 1 CNY 0,5922 SDR (MFW) 1 XDR 5,4636 "
5,31 PLN 4,58 PLN 3,84 PLN

Oferta

 1. 1. Nowe ekspozycje - oferta dla nowych, jak i powracających klientów

  • Nowości CEL - przekonaj się, że nauka nie musi być nudna!

    

   Podczas wizyty poznasz nie tylko podstawowe akspekty dotyczące procedur lotniskowych, ale także dowiesz się dużo o bezpiecznym i świadomym podróżowaniu, zasadach pakowaniu bagażu podręcznego, kulturze zachowania na pokładzie samolotu, a nawet podróżach kosmicznych. Wszystko to dzięki zupełnie nowym, zaskakującym i w pełni interaktywnym przestrzeniom, na których poruszamy tematykę taką jak m.in.:

    

   Konwencja CITES

   Ekspozycja prezentuje problematykę gatunków fauny i flory zagrożonych wyginięciem. Dzięki współpracy z Ministerstwem Środowiska RP oraz krakowskimi oddziałami Służby Celnej i Celno-Skarbowej na wystawie znalazły się eksponaty pochodzące z przemytu - pochodne gatunków zagrożonych, takie jak naszyjnik z zębów kota afrykańskiego czy spreparowana głowa aligatora.

    

    

    

    

    Spakuj bagaż

   Celem wystawy jest zwrócenie uwagi na kwestię odpowiedniego i zgodnego z przepisami pakowania bagażu oraz podkreślenie, że nawet przedmioty codziennego użytku nie zawsze mogą lecieć z nami samolotem. Za ilustrację służy ponad 1200 przedmiotów przypominających te rekwirowane podczas kontroli.

    

    

    

    

    

    Sala Samolotowa

   Wnętrze statku powietrznego - idealne miejsce do omawiania podstawowych zasad etykiety na pokładzie czy też procedur związanych z bezpieczeństwem podczas lotu. Przedstawiamy tutaj także budowę statku powietrznego oraz tajniki pracy personelu pokładowego.

    

    

    

    

    

    VR Marshaller Room

   To nasz stały punkt programu, gdy rozmawiamy o nowych technologiach w lotnictwie. Sala w nowej odsłonie prezentuje w wirtualnej rzeczywistości realia pracy Koordynatorów Ruchu Lotniczego Naziemnego, potocznie zwanych Marszałkami.

    

    

    

    

    

    

    Kosmos

   Od Układu Słonecznego, przez zjawiska stref czasowych, po najnowsze technologie kosmiczne i zabawę specjalnie skonstruowanymi panelami manipulacyjnymi w dwóch wersjach – dla dzieci i dorosłych. Przyjrzymy się również dokładniej zagadnieniom fizyki w lotnictwie, wychodząc od tak podstawowych praw, jak grawitacja, opór powietrza czy siła nośna. To tutaj spotkacie też naszego wyjątkowego kolegę - robota humanoidalnego, który specjlanie dla Was zagra muzykę z filmu "Gwiezdne Wojny".

    

    

    

   Korytarz Vinci

   Korytarz Leonarda da Vinci jest podróżą w czasie do okresu, w którym ten genialny artysta, określany często jako najwszechstronniej utalentowany człowiek w historii, tworzył swoje dzieła. Jednym z interesujących go obszarów była właśnie dziedzina lotnictwa. Da Vinci opracował m.in. wyprzedzającą jego czasy koncepcję śmigłowca, którego model będziecie mogli u nas zobaczyć.

    

    

    

    Rezerwacja już możliwa! Kliknij tutaj.

    Zapraszmy też do obejrzenia video z otwarcia opisanych powyżej nowych przestrzeni - kliknij.

 2. 2. Aktualna oferta

  • Wycieczka CEL

   Zajęcia obejmują Wycieczkę CEL realizowaną w pomieszczeniach Centrum Edukacji Lotniczej zaaranżowanych na terminal pasażerski oraz wyposażonych w specjalistyczną infrastrukturę terminalową (m.in. Punkt Informacji Lotniskowej, stanowiska Check-in, Punkt Kontroli Bezpieczeństwa). Podczas wycieczki precyzyjnie omawiana jest ścieżka pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym, tj. niezbędne czynności, jakich musi dokonać pasażer przed rozpoczęciem podróży samolotem, odbywają się warsztaty, uczestnicy poznają pracę lotniska oraz zawody lotniskowe.

    

   Podczas zajęć uczestnicy biorą udział w konkursach, zabawach; mają możliwość pilotowania samolotu (symulator), ustawiania samolotu na płycie (VR), mogą wcielić się w rolę stewardessy lub stewarda, uruchomić start rakiety kosmicznej oraz poznać tajniki lotniczej "kuchni". 

    

   Sugerowana tematyka dla poszczególnych grup wiekowych:
    
   5-7 lat:
   Teatrzyk (Tematy teatrzyków do wyboru: "Jaś leci na wakacje", "Jaś poznaje zawody na lotnisku", "Jaś na pokładzie samolotu", "Jaś uczy się języka angielskiego na lotnisku".
    
   od 8 lat (zajęcia dostosowane do wieku uczestników, bez górnej granicy wieku):
   Zawodoznawstwo, Jak być dobrym podróżnikiem, Profil ogólny, Od Leonardo do Sputnika - historia, Zwierzęta na lotnisku, Język angielski na lotnisku, Bezpieczeństwo na lotnisku, Kosmiczny odlot, Jak to lata? (fizyka, rodzaje maszyn lotniczych), Procedury na pokładzie, Procedury lotniskowe, Meteo, Turystyka lotnicza.

    

   SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ

    

  • Imprezy okolicznościowe

   Animacje o tematyce lotniczej. Oferta skierowana jest do Uczestników w każdym wieku, zwłaszcza do dzieci, które w niezwykłym miejscu chcą świętować swój szczególny dzień. Impreza okolicznościowa obejmuje przygotowanie, organizację i przeprowadzenie urodzin/imienin oraz innych okazji do świętowania. W trakcie 2,5-godzinnego spotkania realizowany jest szereg zajęć, konkursów i zadań mających na celu zaszczepienie pasji do podróży, samolotów i lotnisk. Organizator nie zapewnia poczęstunku.

   Zamawiający ma możliwość zapewnienia poczęstunku dla swoich gości we własnym zakresie, na podstawie wcześniejszej zgody pracownika Zespołu CEL. SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ

    

  • Seniorzy w podróży lotniczej

   W salach zaaranżowanych na terminal pasażerski oraz wnętrze samolotu poczują się Państwo jak prawdziwi turyści. Spakujemy razem bagaż i przejdziemy kontrolę bezpieczeństwa.

    
   Dodatkowo zwiedzanie zawiera wybrany przez zamawiającego warsztat:
   - tanie latanie, czyli jak zarezerwować bilet lotniczy, na co zwracać uwagę; 
   - jak spakować bagaż, czyli o procedurach lotniskowych i regulacjach prawnych;
   - ścieżka pasażera w terminalu, czyli co zrobić, aby się nie zgubić na lotnisku;
   - procedury na pokładzie samolotu, czyli czego się nie bać i jak się zachować.
    
   Koszt: 20 złotych/osoba/2h (rabart naliczany przy potwierdzeniu rezerwacji). Ze względów organizacyjnych minimalna grupa to 5 osób.
    
   Zajęcia realizowane są w ramach produktu Wycieczka CEL + Warsztaty. Prosimy o wybór tematu "Seniorzy w podrózy lotniczej" z rozwijanej listy.
    
    
    
  • Zwiedzanie CEL – Terminal w pigułce

   Zajęcia obejmują Wycieczkę CEL realizowaną w pomieszczeniach Centrum Edukacji Lotniczej zaaranżowanych na terminal pasażerski oraz wyposażonych w specjalistyczną infrastrukturę terminalową (m.in. Punkt Informacji Lotniskowej, stanowiska Check-in, Punkt Kontroli Bezpieczeństwa). Podczas wycieczki precyzyjnie omawiane jest funkcjonowanie terminala pasażerskiego, jego infrastruktura oraz miejsca i procedury, przez które pasażer odlatujący przechodzi. Uczestnicy zostają także zapoznani z informacjami dotyczącymi konwencji CITES.
   Podczas zajęć uczestnicy biorą udział w konkursach i zabawach.

    
   Zajęcia prowadzone są w kameralnych grupach.

    

   SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ

    

 3. 3. Nowości na 3. urodziny

  • Enter room

   Czyli escape room w odwróconej formule. Zadaniem uczestników będzie prawidłowe pokonanie ścieżki pasażera poprzez rozwiązanie wszystkich zagadek, łamigłówek i wykonanie zadań o tematyce lotniczej – wszystko po to, aby dostać się kokpitu pilota. 
    
   Na dotarcie do celu uczestnicy mają 1,5 godziny.
    
   Koszt: 30 zł/os. 
   Czas trwania: ok. 1,5 h
    
   Terminy: wtorki i piątki, godz: 15:30, 17:30, 19:30
    
    

    

  • Spacer po CEL

   Spacer to przechadzka realizowana w pomieszczeniach Centrum Edukacji Lotniczej zaaranżowanych na terminal pasażerski oraz wyposażonych w specjalistyczną infrastrukturę terminalową (m.in. Punkt Informacji Lotniskowej, stanowiska Check-in, Punkt Kontroli Bezpieczeństwa). Podczas spaceru z humorem omawiane jest funkcjonowanie terminala pasażerskiego, jego infrastruktura oraz miejsca i procedury, przez które pasażer odlatujący przechodzi. W czasie spaceru nie zabraknie też zabaw i konkursów. Zajęcia prowadzone są w kameralnych grupach.

    
   Koszt: 15 zł/os. 
   Czas trwania: ok. 1 h
    
   Terminy: środy i czwartki, godz: 17:00 i 18:30.
    
    

    

  • Spacer po CEL + CELiada

   „Spacer po CEL”, czyli ekscytująca wycieczka po naszym Centrum. Będzie można zwiedzić sale zaaranżowane na terminal pasażerski i wnętrze samolotu, wcielić się w rolę pasażera lub stewardessy, a nawet dzięki rzeczywistości wirtualnej, zaparkować samolot na płycie lotniska.

    
   W drugiej części zajęć będzie można wziąć udział w „CELiadzie” czyli lotniskowym turnieju, w którym zadaniem uczestników będzie odgadywanie udzielonych przez wcześniej ankietowane osoby odpowiedzi związanych z tematyką lotniczą.
    
   Koszt: 25 zł/os. 
   Czas trwania: ok. 1,5 h
    
    
  • Spacer po CEL + domino lotnicze

   „Spacer po CEL”, czyli ekscytująca wycieczka po naszym Centrum. Będzie można zwiedzić sale zaaranżowane na terminal pasażerski i wnętrze samolotu, wcielić się w rolę pasażera lub stewardessy, a nawet dzięki rzeczywistości wirtualnej, zaparkować samolot na płycie lotniska.
    
   W drugiej części zajęć będzie można sprawdzić swoją wiedzę o lotnictwie i jego historii, grając w lotnicze domino.
    
   Koszt: 25 zł/os. 
   Czas trwania: ok. 1,5 h
    
    

    

  • Planszowisko

   Zapraszamy do wspólnej rozgrywki w stworzone przez zespół CEL gry planszowe o tematyce lotniczej. Podczas wydarzenia każdy znajdzie grę dla siebie, a nawet trzy, bo zakładamy rotację! 
    
   Koszt: 10 zł/os.
   Czas trwania: ok. 1,5 h
    
    
    

    

  • Warsztaty doświadczalne

   „Dlaczego w samolocie bolą nas uszy?” – na to pytanie odpowiemy podczas warsztatów. 
   Poprzez eksperymenty poznamy pojęcie ciśnienie, dowiemy się jak je można zmienić oraz dowiemy się, jak zmiany ciśnienia oddziałują na osoby znajdujące się na pokładzie samolotu.
    
   Koszt: 15 zł/os.
   Czas trwania: ok. 1 h
    
    

    

 4. 4. Gadżety pamiątkowe

  • Bidon składany

   Bidon składany CEL, to element promujący zdrowy styl życia oraz postawy pro-ekologiczne. Z uwagi na cechy takie jak wielorazowy użytek oraz kompaktowość w przechowywaniu, nasz składany bidon doskonale nadaje się zarówno do codziennego użytku, jak i na piesze wycieczki.

    

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Gadżet dostępny wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   koszt: 15,00 zł/szt.

    

   Więcej o wycieczkach i podróżach lotniczych podczas zajęć w CEL - znajdź termin i zarezerwuj wizytę już dziś!

    

  • Chusta/Komin

   Wielofunkcyjna chusta/komin, która nie tylko pozwoli ogrzać i zabezpieczyć przed wiatrem oraz zimnem okolice twarzy i szyi, ale także osłonić usta i nos. Dzięki lotniczym elementom, zapewni posiadaczowi niepowtarzalny wygląd.

    

    

   Chusta (komin) dostępna wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   cena: 25,00 zł/szt.

    

    

  • Czapka baseballowa

   Chcesz zostać pilotem? Zacznij od czapki Centrum Edukacji Lotniczej i poczuj się jak członek załogi Penguin Airlines!

    

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Gadżet dostępny wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   koszt: 10,00 zł/szt.

  • Eko-klocki konstrukcyjne

   Połączenie klocka o oryginalnej konstrukcji i specjalnego łącznika daje niespotykane dotąd możliwości kształtowania form. Zaangażuj się bez reszty!

    

   Zestawy klocków konstrukcyjnych CEL rozwijają wyobraźnię, koncentrację, zmysł przestrzenny, umiejętność planowania, koordynacji i pracy zespołowej. Pobudzają do kreatywnego myślenia o formach przestrzennych. Zacznij już dziś kształotować podstawowe umiejętności, które musi posiadać każdy pilot, czy pracownik kontroli ruchu lotniczego.

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Tylko w CEL znajdziesz zestawy, z których wykonać można co najmniej cztery zróżnicowane modele statków powietrznych; myśliwiec, helikopter, cywilny dolnopłat i górnopłat. Klocki są ekologiczne i wytrzymałe. Można z nich składać wiele razy. Produkt polski, wykonany z poszanowaniem natury.

    

   Gadżet dostępny wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   koszt: 25,00 zł/zestaw

    

   Więcej o zawodach na lotnisku i podróżach lotniczych #ProstozKrakowa podczas zajęć w CEL - znajdź termin i zarezerwuj wizytę już dziś!

    

  • Eko-magnesy drewniane

   Oryginalne, ekologiczne i kolorowe. Tak - kolorowe, bo swój eko-magnes możesz własnoręcznie pomalować dołączonymi do zestawu kredkami. Wspaniała pamiątka z wizyty na lotnisku! Użyj wyobraźni i pokoloruj swój pamiątkowy gadżet, zapisz na nim datę wizyty w CEL itp.

    

   W ofercie CEL dostępne obecnie:

   Pingwinek CEL

   Rakieta kosmiczna

   Balon

   Samoloty pasażerskie

   Myśliwiec.

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Gadżety dostępne w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   koszt: 5,00 zł/szt.

    

   Więcej o lotnictwie cywilnym, a także o zagadnieniach z ochrony przyrody związanych z Konwencją CITES dowiesz się w CEL. Zarezerwuj termin już dziś!

    

  • Eko-puzzle drewniane 3D (samoloty)

   Puzzle 3D na drewnianych arkuszach to wspaniała zabawa dla dzieci i nie tylko! Każdy z modeli możesz złożyć bez użycia kleju, a następnie dowolnie pomalować. Świetna pamiątka dla Ciebie i Twoich bliskich.

    

   W ofercie CEL dostępne obecnie:

   Helikopter wojskowy
   Boeing 747
   Dwupłatowiec
   V-22 Osprey
   F-18 Hornet
   Mig-29

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Gadżety dostępne w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   koszt: 15,00 zł/szt.

    

   Więcej o samolotach i lotnictwie dowiesz się m.in. na warsztatach CEL. Zarezerwuj termin już dziś!

    

  • Kalendarz CEL 2021

   Jedyny w swoim rodzaju kalendarz z 12 grami planszowymi dla całej rodziny – najmłodszych i najstarszych. Idealny na długie zimowe wieczory jak i letnie wyjazdy.

    

    

    

   Gadżety dostępne w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.
   koszt: 40,00 zł/szt.

  • Kubek pilota

   Marzysz o tym, by w przyszłości zostać pilotem? A może pasjonujesz się lotnictwem i kolekcjonujesz związane z tą branżą gadżety?

    

   Z pewnością nie może zabraknąć w Twojej kolekcji kubków Centrum Edukacji Lotniczej. Do wyboru grafiki związane z tematyką poruszaną na naszych zajęciach; kokpit samolotu, Pingwinek, Konwencja CITES, Marchaller!

    

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Gadżet dostępny wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   koszt: 15,00 zł/szt.

    

  • Maskotka pingwinek

   Tradycyjna, prosta w formie, a zarazem pobudzająca wyobraźnię dziecka zabawka-gadżet. Dodatkowo pełni funckję edukacyjnej pacynki, a nawet podróżnej podusi!

    

   Twój nowy przyjaciel pingwinek na pewno przyprawi Cię o dobry humor każdego dnia oraz przywoła miłe wspomnenia z wizyty na lotnisku!

    

    

    

   Gadżet dostępny wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Krakow Airport.

   koszt: 10,00 zł/szt.

    

   Więcej informacji o gatunkach chronionych Konwencją CITES uzyskasz podczas wizyty w Centrum Edukacji Lotniczej. Sprawdź termin i zarezerwuj miejsce już dziś!

    

  • Opaska niezgubka

   Najwyższa jakość wykonania. Designerski gadżet, który powstał z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom oraz o dostarczeniu im oryginalnej pamiątki. Opaska posiada miejsce na wpisanie imienia dziecka oraz numeru kontaktowego do opiekuna.


   Delikatny, oddychający i atestowany materiał, wysoka wytrzymałość, piękne, kolorowe wzory.

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Cena katalogowa: 5,00 zł/szt.

   Gadżet dostępny bezpłatnie dla wszystkich przedszkolaków odwiedzających Centrum Edukacji Lotczniej Kraków Airport.

   Więcej o bezpieczeństwie w podróży podczas zajęć w CEL - znajdź termin i zarezerwuj wizytę już dziś!

    

  • Plecako-worek

   Z plecakiem CEL wszystkie podróżne gadżety będziesz mógł mieć zawsze przy sobie!

    

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Gadżet dostępny wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   koszt: 15,00 zł/szt.

    

  • Plecako-worek do pomalowania

   Miej wszystkie podróżne gadżety zawsze przy sobie, a na dodatek w plecaku pomalowanym według Twojego pomysłu!

    

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Gadżet dostępny wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   koszt: 10,00 zł/szt.

    

  • Poduszka podróżna

   Poduszka podróżna, która zapewni komfortową podróż nie tylko śpiochom.

    

    

   Poduszka podróżna dostępna wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   cena: 15,00 zł/szt.

    

    

  • Torba ekologiczna


   Bawełniana, pojemna i z długimi uchwytami - to właśnie nasza torba zakupowa. Każda w kolorze granat, z białym charakterystycznym logo Centrum Edukacji Lotniczej. Ten gadżet rzuca się w oczy. Nie czekaj! Kup przy okazji wizyty u nas i ciesz się nowym, praktycznym prezentem.

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Torba ekologiczna dostępna wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   cena: 10,00 zł/szt.

    

    

  • Wydawnictwo edukacyjne

   Najnowsze - drugie wydanie książeczki pt. "Lotnicza przygoda w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport" przygotowane zostało specjalnie z myślą o najmłodszych miłośnikach lotnictwa. Zawiera ono treści przybliżające historię lotnictwa polskiego oraz zasady przygotowania się do podróży lotniczej jak i jej przebieg.

    

   W wydaniu uwzględniono zagadki logiczne, rebusy i wiele innym ciekawym formom nauki przez zabawę. Materiał może być wykorzystywany do uatrakcyjnienia codziennych zajęć w szkole o tematy z zakresu lotnictwa, jak również do wspólnej zabawy w warunkach domowych.

    

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Książeczka dostępna wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   cena: 5,00 zł/szt.

    

    

  • Układanka podróżna

   Ćwicz koncentrację i spostrzegawczość dzięki tej wspaniałej pamiątce, która nie pozwoli Ci się nudzić w podróży. Nagrodą będzie obrazek - Pingwinek CEL, niesamowity widok z kabiny pilota lub mapa okazów roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem - CITES!

    

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Gadżet dostępny wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   koszt: 5,00 zł/szt.