krakowairport.pl

Campy lotnicze - grupa 11-16 lat

Lotnicze campy w CEL to wyjątkowa szansa na zdobycie wiedzy, dzięki której uczestnik ma możliwość rozwoju pasji do lotnictwa cywilnego oraz zgłębienia tajników funkcjonowania portów lotniczych poprzez aktywny udział w profesjonalnie przygotowanych zajęciach. To doskonała okazja do wypróbowania najnowszych rozwiązań technologicznych, takich jak symulator lotu, humanoidalny robot, czy symulator pracy Koordynatorów Ruchu Lotniczego Naziemnego w wirtualnej rzeczywistości.


Istnieje możliwość skorzystania z jednego warsztatu lub wykupienia pakietu 5-dniowego.

Na pełny program składają się m.in.:

Dzień I ,,Dlaczego samolot lata?" 

Warsztaty, dyskusje i łamigłówki, dzięki którym zostanie rozwiązane jedno z najtrudniejszych pytań dzieciństwa. Wycieczka po Centrum Edukacji Lotniczej przybliży ścieżkę pasażera, natomiast pozostałe aktywności wyjaśnią, co się dzieje, że wielotonowy statek powietrzny unosi się w powietrze i jak bardzo niezwykłe samoloty latają nad naszymi głowami. 

Dzień II ,,Dzień z historią lotnictwa i załogą samolotu" 

Przybliżenie historii lotnictwa na świecie i w Polsce oraz tajników pracy na pokładzie samolotu. Warsztaty zawierają gry i zabawy o tematyce historycznej, tematyczne warsztaty plastyczne, a także gry i zabawy przenoszące wprost na pokład samolotu.  

Dzień III ,,Dzień zawodoznawczy" 

Zajęcia pokażą kto pracuje na lotnisku, pozwolą wcielić się w poszczególne służby oraz poznać ich pracę w konkursach i zabawach przybliżających poszczególne sylwetki.

Dzień IV ,,Dzień pasażera"

Poznanie ścieżki pasażera z bagażem rejestrowanym w formie gier, zabaw i konkursów, dzięki którym najmłodsi uczestnicy staną się ekspertami w zakresie przygotowania do podróży samolotem i samego jej przebiegu. Każdy uczestnik przyjrzy się dokładnie ścieżce pasażera w terminalu pasażerskim Kraków Airport. 

Dzień V ,,Dzień kosmiczny"

Dzięki różnym aktywnością, doświadczeniom i konkursom uczestnicy odkryją tajemnice kosmosu i lotów kosmicznych.


 

 

Dla każdego uczestnika atrakcje i konkursy, lotniskowe gadżety oraz wielki pakiet lotniczej wiedzy.

 

Zachęcamy do śledzenia kalendarza pod katem campów już od Maja 2019 roku.