krakowairport.pl

Kolejne wyróżnienie dla aplikacji mobilnej Kraków Airport

Data Publikacji

19.05

2017

Aplikacja mobilna Kraków Airport wyróżniona w konkursie "Najlepsze publikacje turystyczne 2016 roku".

W dziewiątej edycji Nagród Magellana w konkursie "Najlepsze publikacje turystyczne 2016 roku" nagrody przyznano łącznie w dwunastu kategoriach. Miło nam poinformować, że aplikacja mobilna krakowskiego lotniska otrzymała wyróżnienie w kategorii Przewodnik mobilny. Elementy aplikacji, które zostały docenione przez jury to m.in. interaktywny plan 3D terminalu pasażerskiego, który daje możliwość odnalezienia punktów informacji lotniskowej i turystycznej oraz fakt, iż duża część aplikacji poświęcona została bezpieczeństwu i zdrowiu podróżnych (m.in. szybkie połączenie telefoniczne z Call Centre, lokalizator punktów medycznych, defibrylatorów, apteczek i automatów z lekarstwami, czy bezpośrednie połączenie z centrum obsługi podróżnych z ograniczoną sprawnością ruchową - PRM).
 
Konkurs po raz pierwszy został zorganizowany w 2008 roku w celu uhonorowania najbardziej wartościowych publikacji turystycznych. Życzeniem organizatorów jest, aby przyznawane nagrody były nie tylko wyróżnieniem dla najlepszych publikacji, ale przede wszystkim wskazówką dla samych turystów.
 
------------------------------------------------

Aplikacja Kraków Airport otrzymała również wyróżnienie podczas Mobile Trends Awards w lutym br. Aplikacja jest stale rozwijana, obecnie posiada już m.in. w pełni interaktywny plan portu, opcję wysyłana e-pocztówki w formie pamiątkowego selfie z pozdrowieniami, czy precyzyjną informację o lokalizacji defibrylatorów AED w terminalu pasażerskim. W ostatnim czasie w ślad za międzynarodowymi standardami Google opracowana została także dedykowana Polityka Prywatności.

Aktualną wersję aplikacji można pobrać w App Store i Google Play.