krakowairport.pl

Nowe połączenie Skandynawskich Linii Lotniczych SAS z Kraków Airport

Data Publikacji

11.10

2016

photo by SAS
photo by SAS

Loty na trasie Sztokholm – Kraków rozpoczną się 26 marca 2017 r. i realizowane będą przez dwa dni w tygodniu (czwartki i niedziele). Połączenie będzie obsługiwane przez samoloty typu Boeing 737.

Samoloty SAS wylatujące z Krakowa będą lądować w porcie lotniczym Arlanda, połączonym z centrum Sztokholmu szybkim pociągiem Arlanda Express. Dojazd do centrum Sztokholmu zajmuje ok. 20 minut.
Dobrą wiadomością jest również pozostawienie na sezon zimowy 2016/2017 połączenia Skandynawskich Linii Lotniczych SAS na trasie  Kraków - Kopenhaga.
 
Oprócz tradycyjnych Skandynawskich Linii Lotniczych SAS połączenia z Krakowa do Sztokholmu oferują dwaj przewoźnicy niskokosztowi:  Norwegian (na lotnisko Arlanda) oraz Ryanair (na lotnisko Skavsta). Nowe połączenie potwierdza popularność kierunków skandynawskich. Tylko w ubiegłym roku z połączeń pomiędzy Krakowem a Szwecją skorzystało ponad 119 tysięcy pasażerów.
 
To już siódme nowe połączenie ogłoszone przez przewoźników na sezon letni 2017 z krakowskiego lotniska. Przyszłoroczne nowości: Wenecja-Treviso, Pescara, Porto, Chania, Lourdes (Ryanair), Düsseldorf (Eurowings) oraz ogłoszone dzisiaj połączenie Skandynawskich Linii Lotniczych SAS do Sztokholmu (ARN).