krakowairport.pl

Od listopada 4 nowe trasy easyJet z Krakowa

Data Publikacji

13.07

2016

Linia lotnicza easyJet uruchomi 4 nowe kierunki z Krakowa. Od listopada pasażerowie polecą z krakowskiego lotniska do Genewy, Wenecji, Neapolu oraz Manchesteru.

fot. Łukasz Stawiarz EPKK Spotters
fot. Łukasz Stawiarz EPKK Spotters

W sezonie zimowym, do dziesięciu dotychczasowych tras easyJet z Krakowa, dołączą aż cztery nowe połączenia. Trzy z nich to zupełne nowości w siatce połączeń Kraków Airport. Pasażerowie podróżujący z krakowskiego lotniska będą mogli polecieć do dwóch włoskich miast – Wenecji i Neapolu, szwajcarskiej Genewy oraz do Manchesteru. Wszystkie nowe trasy są połączeniami całorocznymi.


Nowe loty będą realizowane w następujących dniach:
•    Kraków – Wenecja (loty 3 razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty; inauguracja połączenia 1 listopada)
•    Kraków – Neapol (loty 2 razy w tygodniu: w środy i soboty; inauguracja połączenia 2 listopada)
•    Kraków – Genewa (loty 2 razy w tygodniu: we wtorki i soboty; inauguracja połączenia 1 listopada)
•    Kraków – Manchester (loty 3 razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty; inauguracja połączenia 1 listopada).
 

Bilety można już rezerwować na stronie www.easyJet.com.


Kraków Airport jest jedynym polskim portem w siatce easyJet (obecny od października 2004 r.). To drugi przewoźnik w Krakowie pod względem wielkości ruchu pasażerskiego (541 588 obsłużonych pasażerów w 2015 r.). Od początku operowania linia przewiozła blisko 5,5 mln pasażerów z/do Krakowa. Dotychczas easyJet oferował z Krakowa 10 kierunków: Belfast, Bristol, Bazylea, Paryż Charles de Gaulle, Edynburg, Hamburg, Londyn Gatwick, Liverpool, Lyon, Mediolan Malpensa.


easyJet to wiodąca europejska linia lotnicza, która swoją pozycję zawdzięcza znakomitej siatce połączeń realizowanych w konkurencyjnych cenach z największych europejskich lotnisk. Rocznie linia przewozi ponad 70 milionów pasażerów, w tym 12 milionów podróżujących w celach biznesowych. Flota easyJet to 240 samolotów obsługujących ponad 800 tras pomiędzy 130 lotniskami w 31 krajach. Samoloty easyJet startują z lotnisk, do których 300 milionów Europejczyków może dojechać w ciągu godziny.