krakowairport.pl

SAS otwiera nowe połączenie z Krakowa

Data Publikacji

23.03

2017

Już w niedzielę, 26 marca, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS uruchamiają nowe połączenie z Kraków Airport. Wraz z wprowadzeniem nowego letniego rozkładu 2017 największy przewoźnik krajów nordyckich proponuje podróż na trasie Kraków – Sztokholm, na lotnisko Arlanda.

26 marca to pierwszy dzień obowiązywania nowego, letniego rozkładu lotów, ale uruchamiane przez SAS regularne połączenie ze stolicą Szwecji będzie w Kraków Airport ofertą całoroczną. Samoloty Skandynawskich Linii Lotniczych SAS wylatujące z Krakowa będą lądować w porcie lotniczym Arlanda, połączonym z centrum Sztokholmu szybkim pociągiem Arlanda Express. Dojazd do centrum Sztokholmu zajmuje ok. 20 minut.
Nowe połączenie z Krakowa największej skandynawskiej linii lotniczej to możliwość skorzystania z bogatej siatki połączeń tego przewoźnika, do atrakcyjnych miejsc na półkuli północnej. Sztokholm, nazywany miastem tysiąca wysp, jest jednym z najpopularniejszych wśród turystów miast półwyspu Skandynawskiego. Prężnie rozwijająca się skandynawska metropolia jest głównym ośrodkiem politycznym, ekonomicznym, naukowym i kulturalnym Szwecji.
Połączenie Kraków – Sztokholm będzie wykonywane dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele, co sprzyja wyjazdom na przedłużone weekendy. Rejs będzie obsługiwany przez samoloty typu Boeing 737. Bezpośrednie rejsy na trasie Kraków – Sztokholm to drugie połączenie SAS z krakowskiego lotniska. Nordycka linia lotnicza realizuje też rejsy do Kopenhagi. Warto wiedzieć, że w letnim rozkładzie lotów SAS znajdzie się m.in. całoroczne połączenia z Kopenhagi na Wyspy Owcze.