krakowairport.pl

Statystyki - lipiec 2017

Data Publikacji

02.08

2017

Półwysep Iberyjski był naczjęsciej wybieranym w lipcu wakacyjnym kierunkiem #PROSTOzKRAKOWA 

W lipcu krakowskie lotnisko obsłużyło 553 175 pasażerów, to o ponad 65 tysięcy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Na krakowskim lotnisku odnotowano 4 193 operacji lotniczych (w sumie starty i lądowania) tj. o 5 % więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
 
Na wakacyjne podróże pasażerowie najczęściej wybierali Półwysep Iberyjski.Podobnie jak w czerwcu powodzeniem cieszyły się nowe kierunki – Porto i Walencja. Pasażerowie planowali urlop również: w Barcelonie, Maladze, na Gran Canarii i Majorce  Z zainaugurowanego 3 lipca połączenia PLL LOT do Chicago skorzystało już ponad dwa tysiące pasażerów.
 
Do 31 lipca 2017 r. obsłużono już 3 262 633 pasażerów – to o ponad 464 tysiące więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku (wzrost na poziomie 17%).
 
 
LIPIEC - WYDARZENIA 
  • Inauguracja połączenie do Chicago i nagroda za najlepszy salut wodny
3 lipca 2017 r. PLL LOT uruchomił bezpośrednie rejsy pomiędzy Krakowem a Chicago – połączenie bardzo oczekiwane przez mieszkańców Krakowa, Małopolski i całej południowej Polski. Szacuje się, że ponad 90 tys. pasażerów rocznie podróżuje z przesiadkami pomiędzy obydwoma miastami. Polski przewoźnik otworzył 9. trasę dalekiego zasięgu, 6. do Ameryki Północnej. Połączenie do Chicago to jedno z 27 nowych połączeń z krakowskiego lotniska w 2017 roku. Tradycyjny salut wodny, przygotowany przez strażaków z Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, na powitanie pierwszego rejsu z Chicago, został uhonorowany certyfikatem Arch of Triumph w cotygodniowym konkursie organizowanym przez branżowy portal anna.aero Airline and Airport News & Analysis.
  • Otwarcie kładki łączącej hotel z terminalem
Od lipca pasażerowie, klienci hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport, korzystając z wygodnej zadaszonej kładki mogą przejść na: przystanek pociągu, do garażu wielopoziomowego czy do terminalu.  Stalowa konstrukcja łącznika o długości 13 m waży ponad 32 tony i znajduje się 5 metrów nad ziemią. Wykonawcą kładki jest firma IDS-BUD S.A. z Warszawy. 
W ramach otwarcia łącznika pomiędzy hotelem Hilton Garden Inn Kraków Airport a terminalem pasażerskim, przedszkolaki policzyły odległość pomiędzy tymi obiektami. Wyniki były zaskakujące - pomiędzy hotelem a terminalem jest 79 kroków „dużych” i 70 przedszkolnych tylko z pozoru „małych”.
  • Wspieramy wolontariuszy – druga edycja konkursu
Kraków Airport już po raz drugi zorganizował dla pracowników konkurs grantowy "Wspieramy Wolontariuszy”. Już wkrótce zostanie zrealizowanych pięć projektów: „Program powszechnego dostępu do defibrylatora AED w Rusocicach”; szatnia i sala w Szkole Podstawowej w Zabierzowie zostanie dostosowana do potrzeb najmłodszych,  zorganizowane zostaną zajęcia sportowo-rekreacyjne „Nie ma czasu na nudę..." w Cianowicach,  na Farmie Życia zostaną odnowione pomieszczenia dla podopiecznych Fundacji, a w Ludowym Klubie Sportowym "Lotnik" Kryspinów zostanie zaadaptowana szatani i świetlica sportowa, w których zostanie również zaprezentowana historia powstania klubu.
 
Konkurs „Wspieramy wolontariuszy” realizowany jest od 2016 r. zgodnie ze strategii CSR portu, która zakłada wsparcie wolontariatu pracowniczego. W pierwszej edycji konkursu zrealizowano 6 projektów, w ramach których zaangażowało się ponad 50 wolontariuszy. inicjatywa Kraków Airport została doceniona w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2016”, wydanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.