krakowairport.pl

Z Iberią do Hiszpanii i Ameryki

Data Publikacji

20.06

2016

Rozpoczęły się loty Iberii Express pomiędzy stolicą Małopolski a stolicą Hiszpanii. 
W poniedziałek, 20 czerwca linia lotnicza Iberia Express uruchomiła bezpośrednie połączenie z Krakowa do Madrytu. Rejsy będą odbywały się dwa razy w tygodniu. W poniedziałki i w soboty będzie to najwcześniejsze połączenie z krakowskiego lotniska. Trasę obsługują samoloty Airbus A320/A321. 
 
Iberia Express jest członkiem IAG (International Airlines Group) i jednego z trzech największych sojuszy lotniczych na świecie – oneworld. Połączenia Iberii Express są w pełni zintegrowane z siatką połączeń Iberii (model hybrydowy). Dzięki temu pasażerowie mogą odkryć zarówno Hiszpanię, jak i Amerykę Południową, Łacińską i Północną.
 
W  2015 roku ponad 200 000 turystów, którzy odwiedzili Kraków to Hiszpanie. Hiszpania mieści się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych krajów, do których latają pasażerowie krakowskiego lotniska. W ubiegłym roku z lotów pomiędzy Krakowem a Madrytem skorzystało ponad 60 tysięcy pasażerów.
 
Bilety na loty na trasie Kraków – Madryt można kupić na stronie www.iberiaexpress.com. Ceny za bilet w klasie ekonomicznej zaczynają się od 303 zł, a w klasie biznes od 767 zł.