krakowairport.pl

Wspomnienie

Publish date

04.08

2016

 Wspomnienie Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego i informacja o mszy świętej w jego intencji

2 sierpnia o godz. 9.37 odszedł do „Domu Pana” przyjaciel i duchowy opiekun krakowskiego lotniska Ks. Kardynał Franciszek Macharski. W pamięci pracowników Międzynarodowego Portu Lotniczego im Jana Pawła II pozostaną coroczne spotkania opłatkowe, podczas których błogosławił i składał wszystkim zgromadzonym w terminalu życzenia świąteczne. Zmarł wielki Polak i wybitny człowiek Kościoła, Arcybiskup były metropolita krakowski, człowiek pogodny o wielkiej dobroci serca, krakowianin. 

 
Dzięki wstawiennictwu i przychylności Ks. Kardynała Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice nosi imię świętego Jana Pawła II. W 1995 r. tak odpowiedział na skierowaną w tej sprawie prośbę:

„Szanowny Panie Dyrektorze, jako Arcybiskup-Metropolita Krakowski, niniejszym – po zasięgnięciu opinii Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie – wyrażam zgodę na nadanie Portowi Lotniczemu w Krakowie-Balicach imienia „Jana Pawła II”, naszego Papieża rodem z Krakowa. Równocześnie wyrażam moją osobistą radość z inicjatywy Pana Dyrektora i życzę, aby do szczęśliwego końca doprowadzone zostały zamiary, także te, które dotyczą rozbudowy Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie.”

Wdzięczni za wieloletnią posługę duszpasterską pracownicy Międzynarodowego Portu Lotniczego Im. Jana Pawła II proszą o modlitwę za zmarłego Ks Arcybiskupa Franciszka Macharskiego.
 
Msza święta w intencji księdza kardynała Franciszka Macharskiego odbędzie się w niedzielę 7 sierpnia 2016 r. o godz. 10:00 w kaplicy lotniskowej (antresola nowego terminalu).