krakowairport.pl

string(7034) " 015/A/NBP/2021 2021-01-25 bat (Tajlandia) 1 THB 0,1247 dolar amerykaski 1 USD 3,7402 dolar australijski 1 AUD 2,8886 dolar Hongkongu 1 HKD 0,4825 dolar kanadyjski 1 CAD 2,9417 dolar nowozelandzki 1 NZD 2,6950 dolar singapurski 1 SGD 2,8180 euro 1 EUR 4,5436 forint (Wgry) 100 HUF 1,2715 frank szwajcarski 1 CHF 4,2160 funt szterling 1 GBP 5,1141 hrywna (Ukraina) 1 UAH 0,1327 jen (Japonia) 100 JPY 3,6035 korona czeska 1 CZK 0,1740 korona duska 1 DKK 0,6107 korona islandzka 100 ISK 2,8940 korona norweska 1 NOK 0,4407 korona szwedzka 1 SEK 0,4515 kuna (Chorwacja) 1 HRK 0,6005 lej rumuski 1 RON 0,9320 lew (Bugaria) 1 BGN 2,3231 lira turecka 1 TRY 0,5046 nowy izraelski szekel 1 ILS 1,1415 peso chilijskie 100 CLP 0,5140 peso filipiskie 1 PHP 0,0778 peso meksykaskie 1 MXN 0,1873 rand (Republika Poudniowej Afryki) 1 ZAR 0,2456 real (Brazylia) 1 BRL 0,6842 ringgit (Malezja) 1 MYR 0,9248 rubel rosyjski 1 RUB 0,0496 rupia indonezyjska 10000 IDR 2,6678 rupia indyjska 100 INR 5,1256 won poudniowokoreaski 100 KRW 0,3391 yuan renminbi (Chiny) 1 CNY 0,5772 SDR (MFW) 1 XDR 5,3906 "
5,11 PLN 4,54 PLN 3,74 PLN

Nowości

 

Bezpośrednie połączenie PLL LOT z Krakowa do Chicago


Długo oczekiwane bezpośrednie połączenie z Krakowa za ocean zostało dziś otwarte. Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT wystartował z Krakowa w pierwszy rejs do Chicago. Loty między stolicą Małopolski a Chicago będą realizowane raz w tygodniu przez cały rok.Rejsy do Chicago wracają do siatki połączeń krakowskiego lotniska po niemal siedmiu latach przerwy. W ubiegłym roku z Krakowa do Chicago z przesiadką odleciało ponad 90 tys. osób. Od 2012 r. liczba pasażerów na tej trasie rosła średnio ok. 17% rocznie. Ten pozytywny wynik szczegółowych analiz ruchu zdecydował o uruchomieniu bezpośredniego połączenia do Chicago. Loty za Atlantyk to najważniejsze spośród 28 tegorocznych nowości w Kraków Airport. To świetna oferta zarówno dla mieszkańców Polski południowej, jak i Amerykanów, którzy coraz częściej podróżują do Polski w celach turystycznych, biznesowych, czy naukowych.

 

 

Rejs z Krakowa do Chicago potrwa około 9 godzin. To najkrótsze i zarazem najwygodniejsze połączenie z Małopolski do USA. Loty realizowane będą raz w tygodniu przez cały rok. Z krakowskiego lotniska do Chicago samolot będzie odlatywał w poniedziałki o godz. 11:50. Przylot tego samego dnia o godz. 14:50 (czasu lokalnego). Z portu lotniczego Chicago-O’Hare do Kraków Airport samoloty odlatywać będą w niedzielę o godz. 17:25 (czasu lokalnego). W stolicy Małopolski samolot lądować będzie w poniedziałek o godz. 9:45. Od 6 sierpnia br. docelowo zmienią się godziny odlotu z Chicago i przylotu do Krakowa. Samolot z Chicago startować będzie w niedzielę o godz. 16:30 (czasu lokalnego) i lądować na krakowskim lotnisku w poniedziałek o godz. 9:10.

 

  

Nowe połączenie LOT obsługiwane jest najnowocześniejszym samolotem świata Boeingiem 787 Dreamliner, który emituje najmniej hałasu w swojej kategorii. Będzie więc przyjazny nie tylko dla pasażerów, ale także dla mieszkańców Krakowa i okolic lotniska. Dzięki niskiej emisji CO2 jest też samolotem przyjaznym dla środowiska.

Na pokładzie Boeinga 787 pasażerowie mają do dyspozycji trzy klasy podróży: LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy Class. Bilety na rejsy między Krakowem a Chicago można nabyć poprzez wszystkie kanały sprzedaży, w tym między innymi na stronie lot.com, poprzez Contact Center, w biurach LOT Travel i u agentów.

Połączenie Kraków - Chicago jest dziewiątym połączeniem dalekiego zasięgu w siatce LOT-u, w tym szóstym kierunkiem do Ameryki Północnej i piątym w USA.

 


 

Ryanair świętuje 14 milionów pasażerów w Krakowie


Od początku swojej obecności w Kraków Airport tj. od 2005 r. irlandzki przewoźnik Ryanair przewiozł z/ do Krakowa aż 14 milionów pasażerów.

 

 

Szczęśliwą, 14-milionową pasażerką okazała się Pani Lidia Telesz, która wraz z przyjaciółmi podróżowała z Krakowa do Walencji. Połączenie do Walencji jest jednym z siedmiu nowych kierunków, oferowanych przez Ryanair w sezonie letnim 2017. Pani Lidia otrzymała od linii lotniczej dwa bilety na dowolną podróż z Krakowa, a od władz portu upominek w postaci walizki. Dodatkowo wszyscy pasażerowie dzisiejszego rejsu do Walencji poczęstowani zostali pysznym tortem.

Wśród siedmiu nowych letnich połączeń Ryanair pasażerowie znajdą loty do: Porto, Walencji, Lourdes, Lamezii, Pescary, Wenecji-Treviso oraz Chanii. W tym roku irlandzki przewoźnik oferuje łącznie ponad 50 połączeń z Krakowa. Ryanair obsłuży 2,8 miliona pasażerów i przyczyni się do utworzenia 2000 miejsc pracy.

  


 

Nowe trasy z Krakowa do Sztokholmu i Dussledorfu zainaugurowane


W pierwszy dzień obowiązywania nowego, letniego rozkładu lotów, Kraków Airport wraz z przewoźnikami SAS i Eurownigs zainaugurowały dwie nowości, przygotowując na dla odlatujących pasażerów słodkie upominki.

Połączenie Kraków – Sztokholm będzie wykonywane dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele, samolotami typu Boeing 737. Sztokholm, nazywany miastem tysiąca wysp, jest jednym z najpopularniejszych wśród turystów miast półwyspu Skandynawskiego. Prężnie rozwijająca się skandynawska metropolia jest głównym ośrodkiem politycznym, ekonomicznym, naukowym i kulturalnym Szwecji. Bezpośrednie rejsy na trasie Kraków - Sztokholm to drugie połączenie SAS z krakowskiego lotniska. Skandynawska Linia Lotnicza SAS realizuje też rejsy do Kopenhagi. Warto wiedzieć, że w letnim rozkładzie lotów SAS znajdzie się m.in. całoroczne połączenia z Kopenhagi na Wyspy Owcze.

 

 

Linia lotnicza Eurowings uruchomiła nowe połączenie z krakowskiego lotniska w tegorocznym sezonie letnim. Od 26 marca 2017 roku można polecieć bezpośrednio z Krakowa do Düsseldorfu, aż sześć razy w tygodniu (codziennie z wyjątkiem sobót). Düsseldorf to jedno z większych miast zachodnich Niemiec rozciągające się po obu brzegach Renu. Jest regionalną potęgą gospodarczą. Düsseldorf to również zabytki, luksusowe sklepy i najatrakcyjniejsze w Nadrenii kolekcje sztuki. Eurowings, poza połączeniem do Düsseldorfu oferuje cztery razy w tygodniu sezonowe połączenie z Krakowa do Stuttgartu.

 

 


 

Nowe połączenie Kraków (KRK) - Porto (OPO)

Porto to pierwsze, nowe połączenie linii lotniczej Ryanair, które zostało uruchomione w sezonie lato 2017 w Kraków Airport. 27 MARCA 2017 roku, Kraków Airport i linia lotnicza Ryanair zainaugurowały bezpośrednie połączenie z Krakowa do Porto. Rejsy będą odbywały się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki, samolotem typu Boeing 737-800 a nowe połączenie będzie dostępne przez cały rok.

Po uroczystym przecięciu wstęgi przez przedstawicieli portu oraz przewoźnika: Dyrektora Pionu Handlowego Kraków Airport, Pawła Galiaka oraz Dyrektora Agenta Handlingowego LS Airport Services, Krzysztofa Muzara, na pasażerów czekała niespodzianka przygotowana przez Kraków Airport.

 

 

Wszyscy pasażerowie odlatujący z Kraków Airport po przejściu przez przygotowaną specjalnie na tę okazję bramę z balonów w barwach przewoźnika Ryanair, otrzymali poczęstunek w postaci okazjonalnych ręcznie robionych czekoladowych pralinek. Porto to miasto położone w północnej części Portugalii nad Oceanem Atlantyckim, u ujścia rzeki Duero. Stare miasto w Porto jest wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, a symbolem miasta jest Most Ponte Dom Luis I. Oprócz zabytków miasto słynie z wyjątkowej atmosfery i znanego na całym świecie wina Porto.
 

Już wkrótce zostaną zainaugurowane pozostałe nowości w rozkładzie lato 2017 - są to bezpośrednie połączenia do Wenecji, Pescary, Lourdes oraz na Kretę (Chania).

 


 

Sezon letni startuje w Kraków Airport

Pasażerowie w tym roku mają do wyboru o 13 połączeń więcej niż w roku ubiegłym - w sumie 83 trasy, w tym 11 nowości. W rozkładzie pozostają też zainaugurowane w sezonie Zima 2016/2017 połączenia easyJet i Ryanair. Po siedmiu latach powraca do Krakowa bezpośrednie połączenie do Stanów Zjednoczonych (Chicago), a po raz pierwszy w sezonie letnim oferowane są połączenia do Portugalii (Porto) i Izreala (Tel Awiw).

W sezonie letnim połączenia do stolicy Małopolski oferuje 19 linii lotniczych: Aegean, Air Berlin, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, easyJet, Eurowings, Finnair, Iberia, Jet2.com, KLM, Lufthansa, Norwegian, PLL LOT, Ryanair, SWISS International Air Lines, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS, Vueling oraz nowy przewoźnik El-Al.

 

  

W sezonie Lato 2017 na krakowskie lotnisko, po niemal siedmiu latach przerwy, powraca długo oczekiwane przez mieszkańców regionu bezpośrednie połączenie transatlantyckie. Loty do Stanów Zjednoczonych (Chicago) będą obsługiwane przez Dreamlinery, samoloty nowocześniejsze i cichsze od Boeingów 767, które poprzednio latały na tej trasie. Pierwszy rejs do jednego z największych miast Stanów Zjednoczonych zostanie wykonany przez PLL LOT 3 lipca.
 

Rejsy na Bliski Wschód do Izraela (Tel Awiw), uruchomi nowy przewoźnik na krakowskim lotnisku, izraelska linia lotnicza El-Al. Do tej pory loty do Izreala oferował tylko w sezonie zimowym Ryanair (do Ovdy). Pierwszym nowym połączniem w sezonie lato 2017 będzie rejs do Sztokholmu (na lotnisko Arlanda), skandynawskiej linii lotniczej SAS. Kolejne marcowe inauguracje to biznesowy Düsseldorf, realizowany przez linię lotniczą Eurowings. Najwięcej nowości uruchomi Ryanair. Z Krakowa samoloty irlandzkiego przewoźnika jeszcze w marcu polecą do Włoch (Pescara, Wenecja, Lamezia), Francji (Lourdes) i Portugalii (Porto). W kwietniu natomiast bazowy przewoźnik krakowskiego lotniska uruchomi wakacyjny kierunek do Grecji (Chania na Krecie), a miesiąc później do Hiszpanii (Walencja). W sumie w letniej siatce połączeń Kraków Airport jest 11 nowości. W sezonie Lato 2016 pozostają wszystkie połączenia, które zostały zainagurowane w sezonie zimowym tj.: połączenia easyJet do: Szwajcarii (Genewa), Wielkiej Brytanii (Manchester) oraz Włoch (Neapol i Wenecja) oraz Ryanair do Wielkiej Brytanii (Bournemouth, Belfast).

W porównaniu z poprzednim sezonem letnim liczba połączeń wzrosła o 13. Sezon letni to także powrót połączeń sezonowych, tj. Eurowings - Stuttgart, Iberia Express - Madryt, Vueling - Barcelona, Aegean - Ateny, Ryanair - Pafos, Majorka, Piza, Trapani. Dwa ostatnie kierunki pozostaną również na sezon Zima 2017/18. Warto odnotować, że w sezonie letnim Air Berlin zwiększył z trzech do czterech dziennie loty pomiędzy Krakowem a Berlinem.

 


  

Z Kraków Airport do Frankfurtu również linią Ryanair


28 lutego bazowy przewoźnik Kraków Airport ogłosił kolejne połączenie w tym roku - w sezonie zima 2017/2018 polecimy linią Ryanair do Frankfurtu. Loty odbywać się będą codziennie. Sprzedaż biletów na stronie http://www.ryanair.com rozpocznie się w tym tygodniu.

Lotnisko we Frankfurcie znajduje się 12 km na południowy-zachód od centrum Frankfurtu. Składa się z dwóch terminali, połączonych ze sobą bezpłatną kolejką.

 

  

Port lotniczy we Frankfurcie to największe lotnisko cywilne w Niemczech, funkcjonujące od 1936 roku i jednocześnie jeden z najważniejszych centralnych portów lotniczych (hub) świata, z którego w 2015 roku skorzystało blisko 61 milionów pasażerów. Aktualnie obsługiwane jest przez ponad sto linii lotniczych i około czterdziestu przewoźników czarterowych, a biorąc pod uwagę liczbę oferowanych połączeń międzynarodowych Frankfurt jest najruchliwszym portem lotniczym na świecie, z którego można dolecieć do najbardziej egzotycznych miejsc na ziemi. Port lotniczy we Frankfurcie jest także bazą dla niemieckiej linii lotniczej Lufthansa. Komunikację z portem lotniczym zapewniają autostrady A3 i A5, oraz docierające do lotniska linie kolejowe i autobusowe. Frankfurt jest jednym z najważniejszych miast partnerskich Krakowa. Główne obszary współpracy pomiędzy miastami to kultura, edukacja, sport, pomoc społeczna, zarządzanie, wizyty mieszkańców, współpraca straży pożarnych, współpraca z Kołem Przyjaciół Frankfurt - Kraków oraz realizowany do 2008 r. program praktyk zawodowych KAFKA dla studentów i absolwentów krakowskich uczelni.

Połączenia na trasie Kraków - Frankfurt oferuje także linia lotnicza Lufthansa.

To drugie połączenie irlandzkiego przewoźnika z Kraków Airport do Niemiec. W swojej siatce połączeń linia lotnicza Ryanair oferuje także połączenia do Dortmundu.

 


 

14 nowości w rozkładzie Ryanair na zimę 2017/2018


Podczas konferencji prasowej przedstawiciele linii lotniczej Ryanair i Kraków Airport ogłosili aż 14 nowych tras w sezonie Zima 2017/2018. Rozkład lotów Ryanair z Krakowa na sezon zimowy 2017/2018 to najbogatsza oferta połączeń irlandzkiego przewoźnika w historii. Wśród zapowiedzianych nowości znalazły się loty do: Aten, Barcelony, Berlina, Glasgow, Gӧteborga, Lizbony, Malmo, Marrakeszu, Marsylii, Neapolu, Norymbergii, Pragi, Sewilli i Tel Awiwu. Ryanair zapowiedział także utrzymanie na sezon zimowy trzech tras, których obsługa rozpocznie się latem: do Porto, Walencji i Wenecji Treviso.

 

  

Przewoźnik planuje zwiększyć także liczbę lotów na trzech dotychczasowych kierunkach: do Gdańska (3 razy tygodniowo), na Maltę (2 razy tygodniowo) i do Sztokholmu (5 razy tygodniowo). Ryanair prognozuje, że dzięki tak rozbudowanej siatce połączeń obsłuży w Krakowie 2,75 mln pasażerów rocznie. Ogłoszona dziś siatka połączeń obejmuje łącznie 50 kierunków z Krakowa i jest skierowana zarówno do pasażerów biznesowych jak i turystów.

 


 

Kraków - Lamezia


To już siódme nowe połączenie Ryanair na sezon Lato 2017. Od 30 marca 2017 roku bazowy przewoźnik krakowskiego lotniska uruchamia bezpośrednie loty na trasie Kraków - Lamezia. To jedna z najbardziej znanych miejscowości regionu Kalabria. Połączenie Kraków Airport - Lamezia Terme realizowane będzie dwa razy w tygodniu - w czwartki i niedziele. Lamezia słynie z krystalicznie czystej wody, piaszczystych plaż, dzikiej przyrody, wspaniałej kuchni i wyśmienitych win. To idealne miejsce dla osób, które chcą zwiedzić pobliskie parki narodowe. Z Lamezii blisko jest do bardzo popularnego, słynnego Reggio di Calabria, gdzie znajdują się ślady dawnych cywilizacji. Stąd można też udać się promem na Sycylię.

To już 9 połączenie irlandzkiego przewoźnika z Kraków Airport do Włoch. Linie lotnicze Ryanair w swojej siatce połączeń oferują loty w następujących kierunkach: Bolonia, Cagliari, Mediolan Bergamo, Pescara, Piza, Rzym Ciampino, Trapani, Wenecja-Treviso, Lamezia.

 

  


 

Kraków - Walencja z Ryanairem


Siatka połączeń Kraków Airport wzbogaci się o nowy kierunek - Walencję. Połączenie na tej trasie od 3 maja 2017 r. będzie oferował Ryanair. Rejsy będą się odbywały dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele. To już 8 połączenie irlandzkiego przewoźnika do Hiszpanii z krakowskiego lotniska oraz szósta nowość na sezon najbliższe lato, co daje w sumie 41 kierunków w 2017 r.

Walencja to trzecie co do wielkości, po Madrycie i Barcelonie, miasto w Hiszpanii. Największe atrakcje to katedra ze Świętym Graalem, arena walki byków, ogród zoologiczny Bioparc, największe w Europie oceanarium i Muzeum Nauk.

 

Fot. Marcin Kaleta MPLB Spotters i Damian Szymula EPKK Spotters

 


 

Kraków - Tel Awiw

 

Po ośmiu latach do oferty Kraków Airport powraca połączenie z Tel Awiwem. Od 31 marca 2017 r. połączenie będzie oferowane dwa razy w tygodniu (poniedziałki i piątki) przez izraelskie Linie Lotnicze EL-AL.

 

Fot. Artur Badoń

 

Rejsy na trasie pomiędzy Krakowem, a lotniskiem im. Ben Guriona będą realizowane samolotem typu Boeing 737 wg poniższego rozkładu (czasy lokalne):

Kraków (KRK-TLV)

11:55 - 16:40
1 _ _ _ 5 _ _

Tel Awiw (TLV-KRK)
07:50 - 10:45
1 _ _ _ 5 _ _

 


 

Bezpośrednie połączenie PLL LOT z Krakowa do Chicago


Już od lipca przyszłego roku Dreamlinery PLL LOT obsłużą bezpośrednie połączenie z Krakowa do Chicago. Rejsy na tej trasie będą wykonywane raz w tygodniu, przez cały rok.

 

Fot. Kraków Airport

 

Połączenie między stolicą Małopolski a największym miastem Polonii Amerykańskiej, było długo oczekiwane przez pasażerów z regionu. Dzięki ciągłej rozbudowie Kraków Airport oraz intensywnemu rozwojowi floty Polskich Linii Lotniczych LOT przywrócenie rejsów za Atlantyk stało się możliwe. Do obsługi połączenia między Krakowem a Chicago PLL LOT wykorzysta jednego z dwóch nowych Dreamlinerów, które dołączą do floty przewoźnika w połowie przyszłego roku. Rejsy będą wykonywane raz w tygodniu i będą stanowić uzupełnienie codziennych rejsów do Chicago, które dostępne są z przesiadką w Warszawie. Bezpośrednie połączenie z Małopolski do USA uruchomione zostanie przede wszystkim z myślą o tradycyjnym, etnicznym ruchu, którego z Krakowa z roku na rok przybywa.

 


 

Kraków (KRK) - Manchester (MAN) z easyJet

8. listopada 2016 Kraków Airport wraz z easyJet świętował inauguracyjny rejs na trasie Kraków-Manchester. Połączenie realizowane będzie trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty, samolotami typu Airbus A320/A321.

 

Fot. Kraków Airport.

 

Brytyjski przewoźnik easyJet lata z Kraków Airport na dziesięciu połączeniach (do: Belfastu, Bristolu, Bazylei, Paryża Charlesa de Gaulle’a, Edynburga, Hamburga, Londynu Gatwick, Liverpoolu, Lyonu, Mediolanu Malpensa) a tylko w listopadzie 2016 roku uruchomił dodatkowo cztery nowe połączenia całoroczne (do: Neapolu, Wenecji, Genewy oraz Manchesteru).

 

Fot. Kraków Airport.

 

Z okazji inauguracyjnego rejsu po uroczystym przecięciu wstęgi przez przedstawicieli portu i załogi przewoźnika, jak również sesji fotograficznej, załoga inauguracyjnego lotu z Manchesteru otrzymała po wylądowaniu w Krakowie symbol Krakowa, tj. Sukiennice wykonane ręcznie z czekolady.
 


 

Genewa (GVA) - otwarcie nowego połączenia z Krakowa!


8. listopada 2016 roku, przewoźnik easyJet wraz z Kraków Airport uroczyście zainaugurował nową trasę. Brytyjska linia lotnicza będzie latała dwa razy w tygodniu na trasie Genewa  - Kraków. Loty będą realizowane we wtorki  i soboty, a bezpośrednie połączenie z międzynarodowym lotniskiem Genewa Cointrin International Airport (GVA) to ciekawa oferta zarówno lotów biznesowych jak i turystycznych dla mieszkańców naszego regionu.

 

Fot. Kraków Airport

 

Po uroczystym przecięciu wstęgi przez przedstawicieli portu oraz przewoźnika: Dyrektora Pionu Handlowego Kraków Airport, Pawła Galiaka oraz członka załogi inauguracyjnego rejsu, na pasażerów czekała niespodzianka przygotowana przez Kraków Airport.
 

Fot. Kraków Airport


Pasażerowie odlatujący z Kraków Airport po przejściu przez przygotowaną specjalnie na tę okazję bramę z balonów w barwach przewoźnika easyJet, otrzymali poczęstunek w postaci okazjonalnych, ręcznie robionych czekoladowych pralinek.
 

Fot. Kraków Airport

 

Międzynarodowy port lotniczy Genewa-Cointrin położony jest 4 km od centrum Genewy. Jest drugim co do wielkości portem lotniczym w Szwajcarii obsługującym rocznie kilkanaście milionów pasażerów. Port lotniczy Genewa posiada najdłuższy w Szwajcarii pas startowy o długości 3 900 metrów. Północna granica portu biegnie wzdłuż granicy szwajcarsko-francuskiej co sprawia, że do lotniska możliwy jest dostęp z obu krajów.

Genewa to drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Szwajcarii. Uchodzi za najbardziej kosmopolityczne miasto europejskie, prawie połowa mieszkańców Genewy ma paszport inny niż szwajcarski. Swoją siedzibę mają tu 22 organizacje międzynarodowe (m.in. europejska siedziba ONZ, WHO, Światowa Organizacja Handlu, Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, CERN) i ponad 200 pozarządowych. Genewa posiada też tytuł stolicy przemysłu zegarmistrzowskiego.
 


 

Nowe połączenie Kraków (KRK) - Bournemouth (BOH)


Bournemouth to drugie, nowe połączenie linii lotniczej Ryanair, które zostało uruchomione w sezonie zima 2016/2017 w Kraków Airport.

 

Fot. Kraków Airport

 

Po uroczystym przecięciu wstęgi przez przedstawicieli portu oraz przewoźnika: prezesa Zarządu Kraków Airport, Radosława Włoszka, przedstawiciela linii lotniczej easyJet, Ground Operations Manager Germany, Austria, Croatia, Poland & Slovenia - Russ’a Smith 4 LISTOPADA 2016 roku, Kraków Airport i linia lotnicza Ryanair zainaugurowały bezpośrednie połączenie z Krakowa do Bournemouth. Rejsy będą odbywały się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki, samolotem typu Boeing 737-800.

 

Fot. Kraków Airport


Z okazji pierwszego rejsu Kraków Airport przygotował niespodziankę. Wszyscy pasażerowie odlatujący z Kraków Airport po przejściu przez przygotowaną specjalnie na tę okazję bramę z balonów w barwach przewoźnika Ryanair, otrzymali poczęstunek w postaci okazjonalnych ręcznie robionych czekoladowych pralinek.
 

Fot. Kraków Airport

 

Bournemouth jest popularnym nadmorskim kurortem na południowym wybrzeżu Anglii, na wschód od Wybrzeża Jurajskiego. Wybrzeże Jurajskie to 155 km odcinek (96 mil) linii brzegowej Anglii wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 


 

easyJet uruchomił połączenie Kraków (KRK) - Wenecja (VCE)


W czwartek 3. listopada 2016 roku, Kraków Airport i linia lotnicza easyJet zainaugurowały bezpośrednie połączenie z Krakowa do Wenecji. Rejsy będą odbywały się trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i niedziele. Trasę obsługują samoloty Airbus A320/A321. Nowe połączenie będzie dostępne przez cały rok.

 

Fot. Kraków Airport

 

Po uroczystym przecięciu wstęgi przez przedstawicieli portu oraz przewoźnika: prezesa Zarządu Kraków Airport, Radosława Włoszka, przedstawiciela linii lotniczej easyJet, Ground Operations Manager Germany, Austria, Croatia, Poland & Slovenia - Russ’a Smith oraz członków załogi inauguracyjnego rejsu,  Kraków Airport przygotował niespodziankę dla pasażerów.

 

Fot. Kraków Airport


Pasażerowie odlatujący z Kraków Airport po przejściu przez przygotowaną specjalnie na tę okazję bramę z balonów w barwach narodowych Włoch, otrzymali poczęstunek w postaci okazjonalnego tiramisu.
 

Fot. Kraków Airport

 

Lotnisko Wenecja - Marco Polo (VCE) jest położone 12 km na północ od centrum Wenecji. Lądując na nim można podziwiać zabytkową i malowniczą panoramę miasta z dominującą Bazyliką Świętego Marka czy też największą i najważniejszą arterią wodną Wenecji - Kanałem Grande. Pomiędzy lotniskiem, a Wenecją kursują taksówki wodne i motorówki, kilka linii autobusowych, jest też połączenie kolejowe. Lotnisko jest dobrze skomunikowane z autostradą.

Położona nad Adriatykiem Wenecja nazywana jest najpiękniejszym miastem świata. Warto do Wenecji wybrać się zimą, szczególnie w czasie karnawału. Wenecki karnawał jest najstarszą i największą zabawą w Europie. „Salami balowymi” jest plac św. Marka czy tzw. piazzetta, położona w pobliżu placu św. Marka.

 


 

Belfast (BFS) - nowe bezpośrednie połączenie


Dzisiaj 3. listopada 2016 linie lotnicze Ryanair wraz z Kraków Airport uruchomiły bezpośrednie połączenie z Krakowa do Belfastu. Rejsy będą odbywały się 3 razy w tygodniu we wtorki, czwartki i niedziele.  To drugi, po linii lotniczej easyJet, przewoźnik oferujący bezpośrednie loty z Kraków Airport do Belfastu.

 

Fot. Kraków Airport.

 

Po uroczystym przecięciu wstęgi przez przedstawicieli portu i załogi przewoźnika, jak również sesji fotograficznej, załoga inauguracyjnego lotu z Belfastu otrzymała po wylądowaniu w Krakowie symbol Krakowa, tj. Smoka Wawelskiego wykonanego ręcznie z czekolady.

 

Fot. Kraków Airport.

 

Lotnisko Belfast to główne międzynarodowe lotnisko obsługujące miasto Belfast, jak również region Irlandii Północnej w Wielkiej Brytanii. Port lotniczy Belfast-International jest oddalony 21 km na północny zachód od centrum miasta. Jest także znany jako Aldergrove, od nazwy wsi położonej tuż na zachód od lotniska. Port lotniczy obsługuje m.in. ruch transatlantycki, w tym do Vancouver, mieszczącym się na kanadyjskim wybrzeżu Pacyfiku.
 


 

easyJet zainaugurował połączenie Kraków (KRK) - Neapol (NAP)


Dzisiaj 2. listopada 2016, Kraków Airport wraz z brytyjską linią easyJet zainaugurował nowe połączenie: Kraków-Neapol. Loty z Krakowa na lotnisko Neapol w Capodichino będą odbywały się przez cały rok, dwa razy w tygodniu w środy i soboty.

 

Fot. Kraków Airport

 

Po uroczystym przecięciu wstęgi przez przedstawicieli portu i załogi przewoźnika, jak również sesji fotograficznej, załoga inauguracyjnego lotu z Neapolu otrzymała po wylądowaniu w Krakowie pizzę.

 

Fot. Kraków Airport.

 

Międzynarodowe lotnisko Neapol w Capodichino to jeden z największych portów lotniczych we Włoszech i największy port lotniczy Kampanii, regionie w południowych Włoszech, położonym u stóp Wezuwiusza. Lotnisko położone jest 7 km od centrum Neapolu i znajduje się blisko autostrad A1, A3 i A16, a do centrum miasta można dojechać zarówno samochodem, taksówką jak i autobusem. W ubiegłym roku lotnisko w Neapolu po raz pierwszy w historii obsłużyło ponad 6 milionów pasażerów. Od zeszłego roku można zwiedzić podziemia jednej z dzielnic Neapolu - Galleria Borbonica. Tunele, których  historia sięga połowy XIX w., służyły mieszkańcom w czasie II wojny światowej. Przez 50 lat zapomniano o ich istnieniu, a od zeszłego roku są dostępne dla turystów.
 


 

Sezon Zimowy 2016/2017 w Kraków Airport


Sezon zimowy to aż sześć nowych kierunków oferowanych pasażerom przez dwóch największych przewoźników na krakowskim lotnisku, Ryanair i easyJet. Przylatujący do Krakowa turyści mogą poznać zimowe atrakcje Krakowa i Małopolski.

 

Fot. Kraków Airport

 

W sezonie zimowym połączenia do stolicy Małopolski oferuje 14 linii lotniczych: Airberlin, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, easyJet, Finnair, Jet2.com, KLM, Lufthansa, Norwegian, PLL LOT, Ryanair, SWISS International Air Lines oraz Skandynawskie Linie Lotnicze SAS.


Nowościami zimowego rozkładu są połączenia easyJet do: Szwajcarii (Genewa), Wielkiej Brytanii (Manchester) oraz Włoch (Neapol i Wenecja). Bazowy przewoźnik krakowskiego lotniska - Ryanair uruchomi połączenia do Wielkiej Brytanii (Bournemouth, Belfast).

 

W rozkładzie zimowym zostają również tegoroczne letnie nowości czyli połączenia: easyJet do Mediolanu Malpensa, Jet2.com do Manchesteru, Ryanair do Bristolu oraz Skandynawskich Linii Lotniczych SAS do Kopenhagi.

 

Po raz pierwszy na sezon zimowy pozostają połączenia linii lotniczej Ryanair do Malagi i Cagliari.

Dodatkowo, w związku z zamknięciem lotniska w Oslo Rygge, Ryanair uruchomi połączenie na lotnisko Oslo Torp.

W porównaniu z poprzednim sezonem zimowym liczba połączeń wzrosła o 9. Do rozkładu powraca połączenie sezonowe Ovda (Ejlat) linii lotniczej Ryanair. W sezonie zimowym przewoźnicy zwiększyli częstotliwość połączeń na 10 kierunkach, w tym do największych europejskich lotnisk przesiadkowych (hubów): British Airways do Londynu Heathrow(z 4 do 6 lotów tygodniowo), KLM do Amsterdamu (z 7 do 14 lotów tygodniowo), SWISS International Airlines do Zurychu (z 4 do 6 lotów tygodniowo), a Skandynawskie Linie Lotnicze SAS pozostawiają na zimę połączenie do Kopenhagi.
 


 

Nowe połączenia Ryanair w sezonie lato 2017 w Kraków Airport


Podczas konferencji prasowej  15. września 2016 w Krakowie linia lotnicza Ryanair ogłosiła rozkład lotów z Krakowa na lato 2017, a w nim aż 5 nowości.

 

Fot. Kraków Airport

 

W rozkładzie letnim 2017 znalazły się loty do Wenecji, Porto, Pescary, Lourdes oraz na Kretę (Chania). Ponadto w letniej siatce połączeń po raz pierwszy znalazły się: Belfast, Bournemouth oraz Oslo Torp. Wzrośnie także liczba połączeń do Eindhoven, Leeds Bradford i Manchesteru.


Latem 2017 Ryanair połączy Kraków z 39 europejskimi miastami. Bilety można od dziś rezerwować na stronie przewoźnika www.ryanair.com.

 

Rozkład lotów z Krakowa na lato 2017:
•    5 nowych tras do Wenecji (dwa razy tygodniowo), Porto (dwa razy tygodniowo), Pescary (dwa razy tygodniowo), Lourdes (dwa razy tygodniowo) oraz na Kretę (jeden raz tygodniowo),
•    3 nowości w sezonie letnim: Belfast (trzy razy tygodniowo), Bournemouth (dwa razy tygodniowo) oraz Oslo Torp (osiem razy tygodniowo),
•    więcej lotów do Eindhoven (cztery razy tygodniowo), Leeds Bradford (cztery razy tygodniowo) i Manchesteru (cztery razy tygodniowo),
•    łącznie 39 tras,
•    2,4 mln klientów rocznie (+ 170,000),
•    trzeci bazowy samolot w sezonie letnim.
 


 

Nowe połączenie do Düsseldorfu (DUS)


Kolejny przewoźnik – Eurowings, ogłosił nowe połączenie z krakowskiego lotniska do Düsseldorfu w sezonie lato 2017.

 

Fot. Eurowings

 

Linia lotnicza Eurowings ogłosiła nowe połączenie z krakowskiego lotniska w przyszłorocznym sezonie letnim. Od marca 2017 roku będzie można polecieć bezpośrednio z Krakowa do Düsseldorfu, aż sześć razy w tygodniu (codziennie z wyjątkiem sobót).


Düsseldorf to jedno z większych miast zachodnich Niemiec rozciągające się po obu brzegach Renu. Jest regionalną potęgą gospodarczą. Düsseldorf  to również zabytki, luksusowe sklepy i najatrakcyjniejsze w Nadrenii kolekcje sztuki. Eurowings, poza połączeniem do Düsseldorfu oferuje cztery razy w tygodniu sezonowe połączenie z Krakowa do Stuttgartu.
 


 

Z Krakowa do Sztokholmu z SAS


Rejsy pomiędzy Sztokholmem (ARN) a Krakowem (KRK) rozpopczną się 26 marca 2017 r. i będą realizowane dwa razy w tygodniu (w czwartki i niedziele), wg poniższego rozkładu:

 

Kraków (KRK) - Sztokholm (ARN)
•    Czwartek:     KRK 22:45 - ARN 00:05 (+1)

•    Niedziela:     KRK 09:40 - ARN 11:35
Sztokholm (ARN) - Kraków (KRK)
•    Czwartek:     ARN 20:15 - KRK 22:05
•    Niedziela:     ARN 07:10 - KRK 09:00

 

Fot. W. Góra

 

Połączenie będzie obsługiwane samolotami typu Boeing 737.


Nowa trasa, wraz z kontynuacją połączenia Kraków - Kopenhaga uruchomionego w sezonie Lato 2016, jest atrakcyjną ofertą zarówno dla mieszkańców Skandynawii, jak i mieszkańców Polski południowej.
 


 

 Najnowsza na polskim rynku lotniskowa aplikacja mobilna Kraków Aiport już dostępna!

 

Kraków Airport opublikował rozwiązanie mobilne integrujące funkcjonujące w Porcie usługi związane z pasażerskim ruchem lotniczym, publicznym transportem zbiorowym, systemem informacji lotniskowej, a także wszelkimi dostępnymi na terenie krakowskiego lotniska udogodnieniami dla pasażerów.

 

 

Główne funkcjonalności:

- aktualne rozkłady lotów

- pełna informacja dotycząca konkretnego lotu użytkownika

- przybliżony czas oczekiwania w kolejce do Punktu Kontroli Bezpieczeństwa

- bieżące powiadomienia o zmianach statusu lotu w formie komunikatów push

- informacje dotyczące możliwości dojazdu na lotnisko różnymi środkami transportu

- rozbudowany przewodnik po wszystkich usługach dla pasażerów

- interaktywny plan lotniska uwzględniający udogodnienia dla PRM - i wiele innych funkcji...

  

 

 

Więcej szczegółów w oficjalnych centrach dystrybucji:

 

     Google Play Google Play

 


 

easyJet ogłasza 4 nowe połączenia z Krakowa


Dzisiaj (13.07.2016), Kraków Airport wraz z linią easyJet ogłosiły otwarcie 4 nowych połączeń: Kraków-Wenecja, Kraków-Genewa, Kraków-Neapol oraz Kraków-Manchester. Pierwsze rejsy do Wenecji, Genewy i Manchesteru planowane są na 1 listopada 2016 roku, natomiast rejs inauguracyjny do Neapolu planowany jest na 2 listopada 2016 roku.

 

 

Fot. Marcin Sigmund Od lewej: Ali Gayward, easyJet Commercial Manager, Radosław Włoszek, p.o. Prezesa Zarządu Kraków Airport

 

Loty na nowych trasach  będą odbywały się przez cały rok, samolotami typu Airbus A319, według rozkładu:


Kraków (KRK) - Wenecja (VCE)
•    Wtorek, Czwartek:     KRK 20:05 - VCE 21:45
•    Sobota:                     KRK 17:55 - VCE 19:35
Wenecja (VCE) - Kraków (KRK)
•    Wtorek, Czwartek:     VCE 17:45 - KRK 19:30
•    Sobota:                     VCE 15:35 - KRK 17:20

Kraków (KRK) - Genewa (GVA)
•    Wtorek:         KRK 20:15 - GVA 22:25
•    Sobota:         KRK 19:35 - GVA 21:45
Genewa (GVA) - Kraków (KRK)
•    Wtorek:         GVA 17:45 - KRK 19:45
•    Sobota:         GVA 17:05 - KRK 19:05

Kraków (KRK) - Neapol (NAP)
•    Środa:             KRK 12:40 - NAP 14:40
•    Sobota:           KRK 13:25 - NAP 15:25
Neapol (NAP) - Kraków (KRK)
•    Środa:             NAP 10:00 - KRK 12:10
•    Sobota:           NAP 10:45 - KRK 12:55

Kraków (KRK) - Manchester (MAN)
•    Wtorek, Czwartek:     KRK 18:50 - MAN 20:35
•    Sobota:                     KRK 10:55 - MAN 12:40
Manchester (MAN) - Kraków (KRK)
•    Wtorek, Czwartek:     MAN 14:45 - KRK 18:20
•    Sobota:                     MAN 06:50 - KRK 10:25

 

Fot. Kraków Airport.


Nowe bezpośrednie połączenia z Krakowa do Włoch, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii są atrakcyjne zarówno dla klientów biznesowych, jak i urlopowiczów oraz turystów zafascynowanych historią i kulturą tych miast. Kraków Airport jest jedynym polskim portem lotniczym, z którego easyJet oferuje loty. Przewoźnik obecny jest w Kraków Airport od ponad 10 lat, łącznie oferuje pasażerom 14 bezpośrednich destynacji.

 


 

Air France inauguruje połączenie Kraków-Paryż


4 lipca 2016 r. linie lotnicze Air France wspólnie z Kraków Airport uruchomiły nowe bezpośrednie połączenie pomiędzy Krakowem a Paryżem. Loty z Krakowa na lotnisko Charles de Gaulle będą odbywały się do 28 sierpnia, 4 razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele samolotami typu Airbus A319 oraz Airbus A318.
 


Fot. Kraków Airport

 

Pierwszy rejsowy samolot po wylądowaniu został powitany na krakowskiej płycie lotniska salutem wodnym, następnie uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Radosław Włoszek (p.o. prezesa Zarządu Kraków Airport), Frantisek Siling (Air France Country Sales Manager for Poland) oraz Thierry Guichoux (Konsul Generalny Republiki Francji w Krakowie).
 


Fot. Kraków Airport. Od lewej: Radosław Włoszek (p.o. Prezesa Zarządu Kraków Airport), , Thierry Guichoux (Konsul Generalny Republiki Francji w Krakowie), Frantisek Siling (Air France Country Sales Manager for Poland).

  

Z okazji rejsu inauguracyjnego Kraków Airport przygotował dla pasażerów niespodziankę. Po przejściu przez przygotowaną specjalnie na tę okazję bramę z balonów w barwach przewoźnika, na wszystkich pasażerów odlatujących do Paryża czekał poczęstunek w postaci muffinów z wizerunkiem tradycyjnych symboli Francji oraz drobny upominek od przewoźnika.

 


Fot. Kraków Airport.

 

Bezpośrednie połączenie Air France z Krakowa do Paryża to doskonała okazja, aby odwiedzić jedno z najbardziej popularnych pod względem atrakcji turystycznych miast w Europie. Dzięki nowemu połączeniu pasażerowie będą mogli również skorzystać z globalnej siatki Air France-KLM, która obejmuje 316 miast w 115 krajach, w tym wiele ciekawych kierunków np. Szanghaj, Buenos Aires czy Mauritius. Ponadto od 15 lutego 2016 liczba lotów KLM do Krakowa wzrosła do 14 tygodniowo. Łącznie w sezonie Lato 2016 grupa Air France – KLM będzie oferować z krakowskiego lotniska łącznie 18 lotów tygodniowo.


Air France i KLM Royal Dutch Airlines tworzą jeden z największych sojuszy w transporcie lotniczym. Linie są również członkami sojuszu przewoźników lotniczych SkyTeam. Air France-KLM obsługuje do 2 200 lotów dziennie, a przeloty realizowane są z lotnisk bazowych Paryż – Charles de Gaulle i Amsterdam – Schiphol.

 


 

SAS zwiększa ilość połączeń na trasie Kraków-Kopenhaga i pozostaje na sezon zimowy


We wrześniu i październiku Skandynawskie Linie Lotnicze SAS zwiększą częstotliwość połączeń na trasie Kraków - Kopenhaga z 3 do 4 lotów tygodniowo. Dodatkowe połączenie będzie realizowane w poniedziałki samolotem typu Airbus A320.

 

Obecnie SAS realizuje na trasie pomiędzy Krakowem a Kopenhagą 3 rejsy tygodniowo we środy, piątki i niedziele.

 

 

 

Fot. SAS Skandynawskie Linie Lotnicze

 

 

Przewoźnik potwierdził również, że połączenie na trasie pomiędzy Krakowem, a Kopenhagą zostanie utrzymane w nadchodzącym sezonie Zima 2016/2017. Loty będą odbywały się 2 razy w tygodniu w poniedziałki i piątki, według rozkładu:


Kraków (KRK) - Kopenhaga (CPH)

  • poniedziałek, piątek: KRK 20:40 - CPH 22:10


Kopenhaga (CPH) - Kraków (KRK)

  • poniedziałek, piątek: CPH 18:30 - KRK 20:00

 


 

Aegean Airlines uruchomił połączenie Kraków-Ateny


W dniu 21 czerwca 2016 roku linie lotnicze Aegean Airlines wspólnie z Kraków Airport uruchomiły nowe, bezpośrednie połączenie na trasie z Krakowa do Aten. Loty z Krakowa na lotnisko w Atenach będą odbywały się sezonowo do 27 września, 2 razy w tygodniu: we wtorki i soboty samolotem typu Airbus A320.

 

Fot. Kraków Airport

 

Pierwszy rejsowy samolot , po wylądowaniu został powitany na krakowskiej płycie lotniska salutem wodnym, następnie odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi przez przedstawicieli portu i przewoźnika: p.o. prezesa Zarządu Kraków Airport, Radosława Włoszka oraz przedstawiciela linii lotniczej Aegean Detlev Geiser, Aegean Sales Manager.

 

Fot. Kraków Airport (od lewej: Radosław Włoszek, p.o. Prezesa Zarządu Kraków Airport i Detlev Geiser, Aegean Airlines Sales Manager)

 

Z okazji rejsu inauguracyjnego Kraków Airport przygotował dla pasażerów niespodziankę. Po przejściu przez przygotowaną specjalnie na tę okazję bramę z balonów w barwach przewoźnika, na wszystkich pasażerów odlatujących do Aten czekał poczęstunek w postaci muffinów z wizerunkiem tradycyjnych symboli Grecji.

 

Fot. Kraków Airport

 

Aegean Airlines jest członkiem największego sojuszu lotniczego na świecie - Star Alliance. Przewoźnik oferuje pasażerom bezpośrednie połączenie z Atenami oraz możliwość kontynuowania podróży zarówno do innych miast w Grecji kontynentalnej, jak i na liczne greckie wyspy. Grecja jest jednym z najbardziej popularnych kierunków turystycznych wśród Polaków. Dodatkowo połączenie z Atenami, umożliwia pasażerom wygodną przesiadkę i kontynuowanie podróży na Bałkany, do Turcji oraz do krajów Bliskiego Wschodu.

 

 


 

Iberia Express uruchomiła połączenie Kraków-Madryt


W poniedziałek (20 czerwca 2016 roku) Kraków Airport i linia lotnicza Iberia Express zainaugurowały bezpośrednie połączenie z Krakowa do Madrytu. Rejsy będą odbywały się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i w soboty. Trasę obsługują samoloty Airbus A320/A321. Nowe sezonowe połączenie będzie dostępne w okresie od 20 czerwca do 17 września. Z okazji pierwszego rejsu Kraków Airport przygotował niespodziankę – wszyscy odlatujący pasażerowie otrzymali okolicznościowe cukierki w barwach Hiszpanii oraz kawę.

Iberia Express jest członkiem IAG (International Airlines Group) i jednego z trzech największych sojuszy lotniczych na świecie – oneworld. Połączenia Iberii Express są w pełni zintegrowane z siatką połączeń Iberii (model hybrydowy). Dzięki nowemu połączeniu pasażerowie mogą odkryć zarówno Hiszpanię, jak również wiele interesujących kierunków w Ameryce Południowej, Łacińskiej i Północnej.

Iberia Express to drugi z czterech nowych przewoźników rozpoczynających w tym roku loty do Kraków Airport, który jest jedynym polskim portem lotniczym w siatce tego przewoźnika.

 

 

Fot. Kraków Airport

 


 

Kraków - Bournemouth


Od 31 października br. Kraków uzyska bezpośrednie połączenie lotnicze z Bournemouth. Rejsy na tej trasie będą oferowane dwa razy w tygodniu (poniedziałki i piątki) przez linie lotnicze Ryanair samolotem typu Boeing 737-800.

Bournemouth jest popularnym nadmorskim kurortem na południowym wybrzeżu Anglii, na wschód od Wybrzeża Jurajskiego, 155 km odcinka (96 mil) wpisanego na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Bournemouth jest popularnym ośrodkiem wypoczynkowym, jednym z ulubionych nadmorskich kurortów Anglików, cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza wśród londyńczyków.

W prawie półmilionowej aglomeracji jedną z liczniejszych grup stanowią Polacy (około 10 000).

 

 

Fot. Kraków Airport

 


 

Kraków - Manchester z Jet2.com

 

28 kwietnia Kraków Airport wraz z Jet2.com świętował inauguracyjny rejs na trasie Kraków-Manchester. Połączenie realizowane będzie dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele, samolotem typu Boeing 737-300. To drugi kierunek tego przewoźnika z krakowskiego lotniska. Jet.com lata z Krakowa dwa razy w tygodniu do Newcastle (NCL). Z okazji inauguracyjnego rejsu na wszystkich odlatujących pasażerów czekała niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku.


Fot. Tomasz Żakowski - Kraków Airport

 


 

SAS i Kraków Airport zainaugurowały nowe połączenie Kopenhaga - Kraków

 

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS i Kraków Airport zainaugurowały w dniu 25 marca 2016 roku nowe połączenie na trasie Kopenhaga - Kraków. Rejsy będą realizowane trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele.