krakowairport.pl

Konferencja Liderzy Polskiego Nieba 2015

Transport lotniczy oraz jego wpływ na gospodarkę to główny temat konferencji zorganizowanej przez Kraków Airport w czerwcu 2015 roku.

 

W panelach dyskusyjnych prowadzonych w ramach poszczególnych obszarów tematycznych, wzięli udział przedstawiciele polskich lotnisk, samorządów, firm działających w branży oraz linii lotniczych. Prelegenci oraz zgromadzeni goście rozmawiali o tym, jak rozwój lotnisk wspiera biznes, wpływa na mobilność pracowników oraz oddziałuje na życie mieszkańców regionu.

Wśród tematów rozmów znalazły się trzy główne zagadnienia; "Wpływ lotnisk na rozwój regionu na przykładzie lotniska Kraków - Balice. Czynniki sukcesu
i kierunki dalszego rozwoju.", "Rozwój sieci lotnisk w Polsce w okresie 2007 - 2015" oraz "Rozwój i sytuacja linii lotniczych w Polsce w latach 2007 i 2015 oraz perspektywy na kolejne lata." Przedstawiciele największych europejskich przewoźników mówili o strategiach ich dalszego rozwoju na polskim rynku, trudnościach i wyzwaniach związanych z ich funkcjonowaniem, współpracy z partnerami, czyli lotniskami, agentami handlingowymi, regionami i regulatorami rynku.

Zwieńczeniem konferencji była uroczysta gala w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, podczas której liniom lotniczym oraz polskim portom lotniczym wręczono nagrody Liderzy Polskiego Nieba.

 

 

Więcej informacji na temat konferencji Liderzy Polskiego Nieba 2015:

 

 

Prelegenci i paneliści        Organizatorzy i Partnerzy       Film podsumowujący konferencję