krakowairport.pl

Kraków Airport na forach Routes

W Polsce Routes Europe odbyło się już po raz drugi. W roku 2006 w Warszawie w wydarzeniu wzięło udział prawie 300 uczestników. Kraków Airport uczestniczy natomiast w europejskich i światowych konferencjach Routes od roku 2006, zaś w latach 2013 i 2014 lotnisko otrzymało wyróżnienia w konkursie Routes Europe Marketing Awards. Szczególnie ważnym dla krakowskiego portu było forum w roku 2015, kiedy to w Aberdeen w Szkocji podczas ceremonii przekazania roli Gospodarza oficjalnie ogłoszono, że Gospodarzem kolejnej edycji corocznych spotkań będzie właśnie Kraków Airport. Krótka relacja z udziału Kraków Airport w Routes Europe 2015 w Aberdeen poniżej.

 

Routes Europe 2016
23-26 IV 2016, Kraków

11. europejska edycja forum odbyła się w dniach 23 - 26 kwietnia 2016 roku. Gospodarzem wydarzenia był Kraków Airport, a Partnerami Województwo Małopolskie. Wśród biorących udział nie zabrakło przedstawicieli wiodących lotnisk i linii lotniczych z całego świata, organizacji turystycznych, touroperatorów oraz innych liczących się podmiotów rynku lotniczego na świecie. Łącznie w Routes Europe 2016 udział wzięło ponad 1200 osób.

 

 

 

Routes Europe 2015

12-14 IV 2015, Aberdeen, Szkocja

Konferencja w Aberdeen trwała 3 dni, podczas których stoisko Kraków Airport odwiedziło ponad 500 osób. Niewątpliwie było ono jednym z najchętniej odwiedzanych i najczęściej fotografowanych stoisk. Delegaci mogli tam zasmakować w charakterystycznych dla Małopolski przekąskach, otrzymywali również drobne upominki. Swoją koncepcją stoisko nawiązywało do charakterystycznego elementu bryły nowego terminalu pasażerskiego, czyli pryzmatu. „Przez" ten właśnie pryzmat delegaci mogli poczuć klimat Krakowa i Małopolski, a także zobaczyć wizualizację nowopowstającej wówczas infrastruktury portu.
 

  

 

Podczas ceremonii przekazania roli Gospodarza Routes Europe 2016 władze hrabstwa Aberdeen wręczyły trofeum Routes na ręce Prezesa Zarządu Kraków Airport Jana Pamuły oraz Członka Zarządu Województwa Małopolskiego Jacka Krupy.

 

 

W trakcie Routes Europe 2015 w Aberdeen sprzedanych zostało aż 65% całej powierzchni wystawienniczej dla planowanego wówczas forum w Krakowie. Jak przyznał Organizator - globalna firma UBM (UK) Ltd specjalizująca się w organizacji tego typu wydarzeń - jest to najwyższa jak do tej pory przedsprzedaż. Fakt ten stanowi niezaprzeczalne potwierdzenie dla słów prezesa Kraków Airport Jana Pamuły o silnej pozycji krakowskiego portu na rynku europejskim.

 

 

Więcej informacji na temat Routes Europe 2016 w Krakowie:

 

O konferencji   Program ramowy   Przewodnik dla Delegatów

 

Partnerzy / Sponsorzy  Kto nas odwiedził   Dla mediów  Galeria zdjęć

 

 

Wróć na górę strony