Nowości Polskich Linii Lotniczych LOT w siatce połączeń Kraków Airport na sezon Lato 2021

#PROSTOzKRAKOWA do Bydgoszczy

Od 18 czerwca pasażerowie Kraków Airport będą mogli także skorzystać z nowego połączenia Polskich Linii Lotniczych LOT do Bydgoszczy, które oferowane będzie dwa razy w tygodniu, w piątki i niedzielę.  

 

Bydgoszcz w 2020 roku znalazła się w prestiżowym gronie 10 najmodniejszych miejsc do odwiedzenia w Europie. Konkurs European Best Destinations organizowany jest od 2009 roku w celu promocji turystyki i kultury w Europie. Natomiast w rankingu "TOP 10 na 2021 – to trzeba zobaczyć" Bydgoszcz uplasowała się zaraz za Paryżem i tuż przed Rzymem.

Bydgoszcz to ośrodek akademicki, naukowy i kulturalny, to m.in.: opera, filharmonia, teatry, kina, muzea, galerie sztuki. Atrakcyjność turystyczną Bydgoszczy oprócz zabytków podkreśla oryginalne nabrzeże od strony rzek i kanałów, Wyspa Młyńska oraz bogactwo architektury z okresu belle epoque. Bydgoszcz należy też do miast o największej liczbie parków w Polsce, w północnej części miasta znajduje się największy park miejski w Polsce – Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” – o powierzchni 830 ha. To miasto otoczone ze wszystkich stron lasami. 

#PROSTOzKRAKOWA do Tirany, Dubrownika, na Rodos, Korfu

Nowe trasy #LOTnaWakacje do Grecji, Chorwacji oraz Albanii pojawią się w rozkładzie lotów Kraków Airport z końcem czerwca. Pasażerowie będą mogli skorzystać z lotów raz w tygodniu, aż do przełomu września i października. Dostępność tras praktycznie przez cały sezon wakacyjny pozwoli zarówno na zaplanowanie wakacyjnego odpoczynku z odpowiednim wyprzedzeniem, jak i udanie się  w spontaniczną podróż do słonecznych miejscowości.  

Grecja należy do ulubionych kierunków wakacyjnych i od lat cieszy się popularnością wśród pasażerów Kraków Airport. Jedną z najchętniej wybieranych wysp jest Rodos, która urzeka klasycznymi śródziemnomorskimi krajobrazami i ze względu na pogodę stanowi idealne miejsce dla amatorów sportów wodnych, takich jak windsurfing i kitesurfing. Korfu, górzysta wyspa położona na północy kraju, charakteryzuje się przyjemnym i łagodnym klimatem. Turyści odnajdą na niej wiele zabytków, między innymi przepięknie zdobione klasztory oraz ruiny bizantyjskich twierdz.

Dubrownik, najchętniej odwiedzane przez turystów miasto Chorwacji, pozwoli zaplanować aktywny wypoczynek i swoimi zabytkami przyciągnie nie tylko fanów popularnego serialu „Gra o Tron”. Zwolennicy plażowania również się nie zawiodą - jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców, wyspę Lokrum, można odwiedzić korzystając z 15-minutowego rejsu promem kursującym ze starego portu w pobliżu dubrownickiej starówki.

Ciekawym wyborem na wakacyjną podróż może być również Tirana. Stolica i największe miasto Albanii, z pewnością pozwoli poznać klimat Bałkanów. Alternatywą dla klasycznych zabytków mogą być liczne muzea, punkty widokowe, a także restauracje oferujące popularne bałkańskie specjały.