Nasza oferta

WAŻNA INFORMACJA

Cennik naszych produktów znajdą Państwo tutaj, zachęcamy także do sprawdzenia jakie zasady panują u Nas podczas Pandemii COVID-19.

Czas trwania wszystkich* naszych zajęć wynosi 2 godziny (jeśli nie zaznaczono inaczej w opisie zajęć).

Zwiedzanie CEL możliwe jest tylko w wyznaczonych terminach. We wszelkich kwestiach związanych z rezerwacjami prosimy o kontakt mailowy na adres: wycieczki@krakowairport.pl

https://www.krakowairport.pl/storage/2021-09/cel-nasza-oferta-ramowy-harmonogram-1631602862o8PjA.pnghttps://www.krakowairport.pl/storage/2021-09/cel-naszaoferta-wrzesien21-16316028622RkmN.png

Przedszkola (5-6 lat)

 • Teatrzyk „Jaś leci na wakacje” oraz taras widokowy

  Teatrzyki lotniskowe czyli Lotnicza przygoda z kukiełkami - Jasiem i jego mamą. W teatrzyku „Jaś leci na wakacje” –  tytułowy Jaś to mały chłopiec, który bardzo boi się latać samolotem. W trakcie przedstawienia wspólnie przekonamy go, że latanie jest bezpieczne i przyjemne. Teatrzyk jest uzupełniony o wyjście na taras widokowy (lub inną aktywność w wypadku niepogody).

  Cena: 30 PLN/os. Liczba osób: do 40 osób

 • Teatrzyk „Jaś poznaje zawody na lotnisku” oraz taras widokowy

  Teatrzyki lotniskowe czyli Lotnicza przygoda z kukiełkami - Jasiem i jego mamą. W teatrzyku „Jaś poznaje zawody na lotnisku” – Jaś bardzo chce się dowiedzieć kto pracuje na lotnisku. Zna tylko zawód pilota, a tyle różnych osób pomaga w trakcie przechodzenia ścieżki pasażera. Wspólnie odkrywamy kto jest kim w naszej lotniczej rodzinie. Teatrzyk jest uzupełniony o wyjście na taras widokowy (lub inną aktywność w wypadku niepogody).

  Cena: 30 PLN/os. Liczba osób: do 40 osób

 • Teatrzyk „Jaś na pokładzie samolotu” oraz taras widokowy

  Teatrzyki lotniskowe czyli Lotnicza przygoda z kukiełkami - Jasiem i jego mamą. W teatrzyku „Jaś na pokładzie samolotu” Jasiu jest na pokładzie samolotu, ale nie wie dlaczego wszystko co widzi przez okno jest takie malutkie, nie zdaje sobie sprawy, że samolot leci tak wysoko. Zrozumieć latanie pomaga mu jego mama, która bardzo cierpliwie odpowiada na jego pytania. Teatrzyk jest uzupełniony o wyjście na taras widokowy (lub inną aktywność w wypadku niepogody).

  Cena: 30 PLN/os. Liczba osób: do 40 osób

 • Teatrzyk „Jaś uczy się języka angielskiego na lotnisku” oraz taras widokowy

  Teatrzyki lotniskowe czyli Lotnicza przygoda z Jasiem i jego mamą. Podróż samolotem to bardzo często podróż poza granice naszego kraju. W teatrzyku „Jaś uczy się języka angielskiego na lotnisku” Jasiu uczy się zwrotów w języku angielskim przy okazji poznając procedury lotniskowe. Dzieci razem z nim prowadzą proste dialogi w języku angielskim. Teatrzyk jest uzupełniony o wyjście na taras widokowy (lub inną aktywność w wypadku niepogody).

  Cena: 30 PLN/os. Liczba osób: do 40 osób

Szkoła podstawowa (kl. 1-6)

 • Ścieżka pasażera oraz taras widokowy

  Centrum Edukacji Lotniczej wyposażone jest w elementy infrastruktury terminalowej, co pozwala na przybliżenie zwiedzającym tajemnic podróżowania od prześwietlania bagażu po zajęcie właściwego miejsca na pokładzie samolotu. W czasie tych zajęć uczniowie dowiedzą się jak funkcjonuje lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo-przylotowa pasażera. Odwiedzą również wraz z instruktorem taras widokowy.

  Wybrani uczestnicy będą mogli skorzystać z symulatora lotu (w miarę możliwości czasowych oraz technicznych).

  Cena: 30 PLN/os. Liczba osób: do 40 osób

 • Od kiedy i dlaczego samolot lata?

  Czyli połączenie historii i fizyki latania. Uczniowie poprzez zabawę poznają ewolucje lotnictwa, milowe kroki i najznakomitsze postacie w historii lotnictwa, a poprzez proste doświadczenia zrozumieją jak to się dzieje, że samolot lata.

  Cena: 30 PLN/os. Liczba osób: do 40 osób

 • Zwierzęta na służbie i w podróży

  Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od zawsze. Nie inaczej jest na lotnisku – tutaj zwierzę może być towarzyszem podróży, ale również pracownikiem. Podczas zajęć pokażemy, jak podróżować ze zwierzętami, jaką rolę pełnią na lotnisku, jak również przybliżymy konwencję CITES.

  Cena: 30 PLN/os. Liczba osób: do 40 osób

 • Lotnisko live – zwiedzanie terminala oraz angielski lotniskowy

  Podczas zajęć, wraz z instruktorem, uczniowie poznają kluczowe elementy infrastruktury terminalowej oraz poznają podstawowe lotnicze sformułowania w języku angielskim.

  Wybrani uczestnicy będą mogli skorzystać z symulatora lotu (w miarę możliwości czasowych oraz technicznych).

  Cena: 30 PLN/os. Liczba osób: do 40 osób

 • Elementy pogody i ich rola w lotnictwie

  Pogoda niejedno ma oblicze, a każde z nich inaczej wpływa na lotnictwo. Przedstawimy pogodę, uczniowie doświadczalnie poznają jej elementy, dowiedzą się jak je mierzyć oraz jak wpływają one na podróże lotnicze. 

  Cena: 30 PLN/os. Liczba osób: do 40 osób

 • Questing

  Questing lotniczy (od 10 lat) – szereg zagadek i łamigłówek, który pozwoli uczestnikom na zapoznanie się z tajemnicami jakie skrywa lotnisko. W czasie spaceru, w grupach, po terenie lotniska uczestnicy szukają rozwiązań do pytań zawartych na arkuszu. Nauka przez zabawę, która rozwija umiejętności orientacji w terenie. 

  Questing może stanowić uzupełnienie wycieczki o innym profilu - w celu rezerwacji prosimy o kontakt mailowy: wycieczki@krakowairport.pl

  Cena: dopłata 10 PLN/os. do ceny wycieczki Liczba osób: do 20 osób

Szkoła podstawowa (kl. 7-8)
Szkoła średnia

 • Ścieżka pasażera oraz taras widokowy

  Centrum Edukacji Lotniczej wyposażone jest elementy infrastruktury terminalowej co pozwala na przybliżenie zwiedzającym tajemnic podróżowania od prześwietlania bagażu po zajęcie właściwego miejsca na pokładzie samolotu. W czasie tych zajęć uczniowie dowiedzą się jak zbudowane jest lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo-przylotowa pasażera. Odwiedzą również wraz z instruktorem taras widokowy.
  Wybrani uczestnicy będą mogli skorzystać z symulatora lotu (w miarę możliwości czasowych oraz technicznych).

  Cena: 30 PLN/os. Liczba osób: do 40 osób

 • Od kiedy i dlaczego samolot lata?

  Czyli połączenie historii i fizyki latania. Uczniowie poprzez zabawę poznają ewolucje lotnictwa, milowe kroki i najznakomitsze postacie w historii lotnictwa, a poprzez (nie tylko) proste doświadczenia zrozumieją jak to się dzieje, że samolot lata.

  Cena: 30 PLN/os. Liczba osób: do 40 osób

 • Turystyka w lotnictwie i tanie latanie

  Jak podróże samolotem wpłynęły na rozwój turystyki? Co zrobić, żeby kupić bilet na samolot za symboliczną złotówkę? Jak zaplanować wakacje, kiedy mamy na nie bardzo mały budżet? W czasie warsztatów uczestnicy samodzielnie przygotują plan wakacji, poznają systemy rezerwacyjne i dowiedzą się, gdzie warto polecieć!

  Cena: 30 PLN/os. Liczba osób: do 40 osób

 • Lotnisko live – zwiedzanie terminala i angielski lotniskowy

  Podczas zajęć, wraz z instruktorem, uczniowie poznają kluczowe elementy infrastruktury terminalowej oraz lotnicze sformułowania w języku angielskim. Wybrani uczestnicy będą mogli skorzystać z symulatora lotu (w miarę możliwości czasowych oraz technicznych).

  Cena: 30 PLN/os. Liczba osób: do 40 osób

 • Pogoda i komunikacja w lotnictwie

  Pogoda ma kluczowe znaczenie dla lotnictwa – przed każdym lotem piloci dostają m.in. depesze pogodowe. I właśnie o tym są te zajęcia: o pogodzie, jej pomiarach w stacji meteorologicznej, wpływie na lotnictwo oraz o sposobach komunikacji w lotnictwie – czyli depeszach.

  Cena: 30 PLN/os. Liczba osób: do 40 osób

 • Gra terenowa

  Dwugodzinne poznawanie lotniska poprzez odkrywanie i rozwiązywanie kolejnych zagadek w części ogólnodostępnej lotniska. Uczniowie działają samodzielnie w zespołach w oparciu o aplikację CEL KRK na urządzenia mobilne. Niezwykła zabawa i rywalizacja. UWAGA! Konieczność posiadania przez przynajmniej jedną osobę w zespole telefonu z zainstalowaną aplikacją CEL KRK. 

  Cena: 30 PLN/os. Liczba osób: do 20 osób

 • Planowanie lotu i wyważanie samolotu

  Podczas zajęć, wykorzystując mapy lotnicze, uczniowie w zespołach będą musieli zaplanować swój lot, stworzyć plan lotu, obliczyć niezbędne paliwo oraz dokonać wyważenia samolotu. Wszystko okraszone solidną porcją wiedzy.

  Cena: 30 PLN/os. Liczba osób: do 40 osób

 • Zawody na lotnisku

  Lotnisko to kilkadziesiąt różnych zawodów, których przedstawiciele współpracują, aby pasażer mógł szczęśliwie wzbić się w powietrze. W aktywny sposób uczniowie poznają większość zawodów lotniskowych oraz wymagania stawiane potencjalnym rekrutom.

  Wybrani uczestnicy będą mogli skorzystać z symulatora lotu (młodsi) lub symulatora VR (starsi) pracy Koordynatora Ruchu Lotniczego Naziemnego (w miarę możliwości czasowych oraz technicznych).

  Cena: 30 PLN/os. Liczba osób: do 40 osób

 • Bezpieczeństwo na lotnisku

  Lotnisko międzynarodowe to także granica państwa. Tym samym musi być zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa. I o tym są te zajęcia – o podstawach i regulacjach prawnych, o kontroli bezpieczeństwa, oraz o tym, co właściwie widać w naszym prześwietlanym bagażu?

  Cena: 30 PLN/os. Liczba osób: do 40 osób

Szkoły branżowe
Studenci

 • Akademia Lotnicza

  Akademia Lotnicza to siedmiodniowe zajęcia połączone (w ramach możliwości) z praktykami na terminalu pasażerskim. Każdy dzień przybliża uczestnikom tajniki lotniska i różnych służb. Jest to zastrzyk wiedzy i praktyki pozwalający uczniom w przyszłości podjąć decyzję czy lotnisko mogłoby być ich miejscem pracy. Po wcześniejszym ustaleniu istnieje możliwość dostosowania tematyki akademii do zainteresować grupy.

  Cena: 550 PLN/os. - 5 dni Liczba: do 40 osób

 • Akademia Turystyczna

  Akademia Turystyczna to siedmiodniowe zajęcia przybliżające uczestnikom zawiłości obsługi pasażera na lotnisku. Branża turystyczna rozrasta się i zmienia na przestrzeni lat - chcemy w czasie akademii pokazać z jakimi trudnościami i problemami może spotkać się podróżujący drogą lotniczą człowiek. Jest to zastrzyk wiedzy i praktyki pozwalający na uzupełnienie wiedzy, a w przyszłości na pracę w sektorze turystycznym.

  Cena: 550 PLN/os. - 5 dni Liczba osób: do 40 osób

 • Zajęcia specjalistyczne

  W ramach posiadanej wiedzy możemy przygotować zajęcia specjalistyczne dotyczące wybranego przez Państwa tematu. Zapytania, uwzględniające szczegółową propozycję interesujących zagadnień oraz sugerowany czas trwania zajęć prosimy przesyłać na nasz adres e-mail.

  Cena, tematyka i termin zajęć ustalane indywidualnie: wycieczki@krakowairport.pl Liczba osób: do 40 osób

Seniorzy (grupy zorganizowane)

 • Twój pierwszy lot

  Chciałbym, ale się boję – często słyszymy od naszych babć i dziadków, kiedy próbujemy ich namówić na podróż samolotem. Zapraszamy na warsztaty w czasie których przejdziemy wspólnie całą ścieżkę pasażera. Nauczymy jak spakować bagaż, na czym polega odprawa biletowo – bagażowa, a nawet pokażemy jak zapiąć pasy na pokładzie samolotu. 
  Po takiej wizycie już nikt nie będzie się bał podróży samolotem!

  Cena: 20 PLN/os. Liczba osób: do 40 osób

 • Tanie latanie

  Jeszcze kilkanaście lat temu latanie samolotem było bardzo drogie i mało kto mógł sobie na taką przyjemność pozwolić. Na przestrzeni lat pojawiło się wiele tanich linii lotniczych, dzięki którym możemy latać często i za niewielkie pieniądze! Ale jak to zrobić? Gdzie szukać biletów? Jak zorganizować podróż? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w czasie zajęć, które odbywać się będę w naszych salach komputerowych. Uczestnicy samodzielnie będą mogli przygotować plan swoich wymarzonych wakacji.

  Cena: 20 PLN/os. Liczba osób: do 40 osób

Klient indywidualny

 • Imprezy okolicznościowe

  Propozycja skierowana do Uczestników w każdym wieku, którzy w niezwykłym miejscu chcą świętować swój szczególny dzień. Impreza okolicznościowa obejmuje przygotowanie, organizację i przeprowadzenie urodzin oraz innych okazji do świętowania. W trakcie 2,5-godzinnego spotkania realizowany jest szereg zajęć, konkursów i zadań związanych z podróżami, samolotami oraz lotniskami. 

  Cena: 35 PLN/os. Liczba osób: do 15 osób

 • Enter room

  Czyli escape room w odwróconej formule. Zadaniem uczestników będzie prawidłowe pokonanie ścieżki pasażera poprzez rozwiązanie wszystkich zagadek, łamigłówek i wykonanie zadań o tematyce lotniczej – wszystko po to, aby dostać się kokpitu pilota.

  Na dotarcie do celu uczestnicy mają 1,5 godziny.

  Sugerowany wiek uczestników: od 12 lat.

  Cena: 120 PLN/grupa Grupa: od 3 do 7 osób

Firmy

 • Eventy firmowe

  Szukasz pomysłu na ciekawy i nietypowy event dla swoich pracowników lub ich rodzin i dzieci, który odbędzie się w wyjątkowym miejscu? Skontaktuj się z nami i przedstaw swoje oczekiwania, a my na pewno zaproponujemy coś adekwatnego do okazji, co je spełni! Jeśli jesteście zainteresowani skontaktujcie się z nami po przez e-mail: wycieczki@krakowairport.pl.

 • Wynajem sal

  W Centrum Edukacji Lotniczej dysponujemy salą multimedialną, salą kinową oraz salą samolotową, które z chęcią udostępniamy na spotkania biznesowe, eventy firmowe czy też spotkania branżowe. Każda z sal posiada wi-fi, rzutnik oraz wygodne krzesła lub fotele. Jeśli jesteście zainteresowani skontaktujcie się z nami po przez e-mail: wycieczki@krakowairport.pl.