krakowairport.pl

6-milionowy pasażer Kraków Airport

Data Publikacji

19.11

2018

19 listopada 2018 r. po raz pierwszy w historii Kraków Airport przywitaliśmy 6-milionowego pasażera.

Kraków Airport został tym samym pierwszym portem regionalnym, który w ciągu jednego roku obsłużył 6 milionów pasażerów.

 

6-milionowym podróżującym #PROSTOzKRAKOWA była pani Anna, która wybrała się w podróż do Chicago liniami lotniczymi LOT. Na krakowskim lotnisku pasażerkę powitali: Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport, Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT oraz Krzysztof Mazur, dyrektor krakowskiego oddziału LS Airport Services.

 

 

Pani Anna otrzymała od linii lotniczych LOT niespodziankę w postaci voucheru na lot dla dwóch osób w klasie Premium Economy, na rejs do dowolnego miejsca w Europie (z siatki przewoźnika). Od Kraków Airport Pani Anna otrzymała zestaw gadżetów oraz możliwość skrzystania z usługi VIP. Na pozostałych pasażerów rejsu #PROSTOzKRAKOWA do Chicago czekały słodkie upominki.

 

 

Ciekawostki #flyKRK

 • 8 000 km - najdłuższa bezpośrednia trasa oferowana z Kraków Airport to połączenie do Chicago;
 • niemal 55 tysięcy niemowląt znalazło się wśród 6 milionów pasażerów, którzy zostali obsłużeni w Kraków Airport;
 • 51.530.747 km to odległość, którą pokonały samoloty przewożąc 6 mln pasażerów na trasach z/do Kraków Airport; dla porównania to:
  - w przybliżeniu 1/18 drogi, którą przebywa nasza planeta w ciągu całego roku;
  - 30 razy więcej niż Patron lotniska św. Jan Paweł II przebył podczas wszystkich pielgrzymkowych dróg w czasie swojego pontyfikatu;
  - blisko 67 podróży na Księżyc tam i z powrotem;
  - ponad 1 400 razy więcej niż odległość pokonana przez zawodników wszystkich drużyn biorących udział w tegorocznych XXI Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej.