krakowairport.pl

Bezpośrednie połączenie PLL LOT z Krakowa do Chicago

Data Publikacji

03.07

2017

Długo oczekiwane bezpośrednie połączenie z Krakowa za ocean zostało dziś otwarte. Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT wystartował z Krakowa w pierwszy rejs do Chicago. Loty między stolicą Małopolski a Chicago będą realizowane raz w tygodniu przez cały rok.

fot. Kraków Airport
fot. Kraków Airport

Rejsy do Chicago wracają do siatki połączeń krakowskiego lotniska po niemal siedmiu latach przerwy. W ubiegłym roku z Krakowa do Chicago z przesiadką odleciało ponad 90 tys. osób. Od 2012 r. liczba pasażerów na tej trasie rosła średnio ok. 17% rocznie. Ten pozytywny wynik szczegółowych analiz ruchu zdecydował o uruchomieniu bezpośredniego połączenia do Chicago.


Loty za Atlantyk to najważniejsze spośród 28 tegorocznych nowości w Kraków Airport. To świetna oferta zarówno dla mieszkańców Polski południowej, jak i Amerykanów, którzy coraz częściej podróżują do Polski w celach turystycznych, biznesowych, czy naukowych.


Rejs z Krakowa do Chicago potrwa około 9 godzin. To najkrótsze i zarazem najwygodniejsze połączenie z Małopolski do USA. Loty realizowane będą raz w tygodniu przez cały rok. Z krakowskiego lotniska do Chicago samolot będzie odlatywał w poniedziałki o godz. 11:50. Przylot tego samego dnia o godz. 14:50 (czasu lokalnego). Z portu lotniczego Chicago-O’Hare do Kraków Airport samoloty odlatywać będą w niedzielę o godz. 17:25 (czasu lokalnego). W stolicy Małopolski samolot lądować będzie w poniedziałek o godz. 9:45.

 

 
Od 6 sierpnia br. docelowo zmienią się godziny odlotu z Chicago i przylotu do Krakowa. Samolot z Chicago startować będzie w niedzielę o godz. 16:30 (czasu lokalnego) i lądować na krakowskim lotnisku w poniedziałek o godz. 9:10.


Nowe połączenie LOT obsługiwane jest najnowocześniejszym samolotem świata Boeingiem 787 Dreamliner, który emituje najmniej hałasu w swojej kategorii. Będzie więc przyjazny nie tylko dla pasażerów, ale także dla mieszkańców Krakowa i okolic lotniska. Dzięki niskiej emisji CO2 jest też samolotem przyjaznym dla środowiska.


Na pokładzie Boeinga 787 pasażerowie mają do dyspozycji trzy klasy podróży: LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy Class. Bilety na rejsy między Krakowem a Chicago można nabyć poprzez wszystkie kanały sprzedaży, w tym między innymi na stronie lot.com, poprzez Contact Center, w biurach LOT Travel i u agentów.


Połączenie Kraków - Chicago jest dziewiątym połączeniem dalekiego zasięgu w siatce LOT-u, w tym szóstym kierunkiem do Ameryki Północnej i piątym w USA.