krakowairport.pl

Blog na 10. urodziny magazynu Airgate

Data Publikacji

17.10

2017

W tym roku Kraków Airport Magazine, Airgate obchodzi okrągłą 10. rocznicę. Z tej okazji magazyn lotniska został rozbudowany o blog. Airgate to dwumiesięcznik krakowskiego lotniska, którego celem jest zachęcanie wszystkich do podróży #PROSTOzKRAKOWA, poznawanie odległych zakątków świata. Jest też sposobem na zaprezentowanie walorów Małopolski Krakowa (#flyKRK).

 

Magazyn Airgate wydawany jest od 2007. Wysoki poziom artykułów i strony graficznej sprawia, że Airgate cieszy się popularnością nie tylko wśród pasażerów, ale też sympatyków lotnictwa.

 

To magazyn doceniony także przez branżę wydawniczą, co potwierdzają otrzymane  kilkukrotne nagrody i wyróżnienia w konkursie Szpalty Roku m.in. w 2009, 2010, 2013, 2014.

 

Magazyn Airgate w ciągu swojego życia przechodził kilka metamorfoz. Na jego łamach zawsze pojawiały się artykuły podróżnicze, tematy związane z życiem lotniska oraz teksty o Krakowie i Małopolsce, ukazujące region w kontekście kulturowym i biznesowym.
 
Obecnie Magazyn został podzielony na trzy główne działy tematyczne: „Podróże”, „Styl Życia” oraz „Biznes”. W każdym z nich ukazują się stałe rubryki tematyczne i artykuły nawiązujące do bieżących wydarzeń. Podział Magazynu na trzy części wiąże się z koncepcją wykorzystującą cyfrę 3 w obszarach redakcyjnych i graficznych. Nawiązuje to do wyróżnika marki Kraków Airport – charakterystycznych trójkątów, które obecne są również w nowym logotypie lotniska. Trójkąt umieszczony w winiecie magazynu jest znakiem rozpoznawczym magazynu Airgate, zastępując literę „A”.
 
Airgate w liczbach
10 lat wydawania magazynu oznacza ponad 1000 artykułów i 8400 zdjęć opublikowanych na 4200 stronach Magazynu Airgate. 20 osób pracuje nad wydaniem jednego numeru, a czas potrzebny na jego przygotowanie wynosi około 6 tygodni.  
 
Blog Airgate – zapraszamy do lektury 
 
Od dzisiaj (17 października) zapraszamy Państwa do lektury bloga Airgate. Blog to nie tylko pomysł na uczczenie 10-lecia Magazynu, to także kolejny sposób na zaprezentowanie sukcesywnie rozwijającej się siatki połączeń prosto z Krakowa, nowej infrastruktury portu oraz przybliżenie działalności krakowskiego lotniska. Blog będzie użytecznym narzędziem dla podróżujących oraz źródłem wiadomości dla miłośników Kraków Airport. Blog to także praktyczne kompendium wiedzy dla odwiedzających Małopolskę i Kraków – szerokie spojrzenie na innowacyjny region pełen atrakcji turystycznych i możliwości biznesowych.
Blog zintegrowany został z ze stroną internetową krakowairport.pl, dostępny jest także przez aplikację mobilną lotniska, co wraz z wsparciem mediów społecznościowych Kraków Airport stanowi kompleksową platformę komunikacji.
 
 
Życzymy interesującej lektury