krakowairport.pl

Inauguracja połączenia #PROSTOzKRAKOWA do Dubaju

Data Publikacji

09.04

2018

8 kwietnia, w godzinach wieczornych, miała miejsce inauguracja nowego połączenia #PROSTOzKRAKOWA – trasy linii flydubai do Dubaju.

fot. Damian Szymula
fot. Damian Szymula

Loty do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich z Krakowa będą odbywać się codziennie i będą obsługiwane przez najnowsze we flocie przewoźnika Boeingi 737 MAX 8.

 

W celu zapewnienia najwyższego komfortu pasażerom, samoloty te wyposażone są m.in. w rozkładane łóżka w klasie biznes, fotele RECARO w klasie ekonomicznej, ekrany full HD o przekątnej 30 cm z możliwością wyświetlania ponad 1000 godzin filmów, programów telewizyjnych, muzyki i gier.

 

fot. Tomasz QNA Chochół


Delegacji, która przyleciała inauguracyjnymrejsem z Dubaju, przewodniczył Jeyhun Efendi, wiceprezes ds. operacji handlowych (ZEA, Bliski Wschód, Europa i WNP) w spółce flydubai. Na pokładzie samolotu obecni byli także Robert Rostek, polski ambasador w ZEA; Thierry Aucoc; wiceprezes ds. handlowych (Europa i Federacja Rosyjska) w Emirates oraz przedstawiciele mediów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Delegację na lotnisku w Krakowie powitał dr Yousif Eissa AlSabri, ambasador ZEA w Polsce, Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport oraz Paweł Galiak, dyrektor handlowy Kraków Airport.

 

 

Linia flydubai jest pierwszym przewoźnikiem oferującym bezpośrednie połączenie na trasie Kraków – Dubaj. Dzięki współpracy z liniami Emirates, pasażerowie mogą skorzystać z szerokiej oferty Emirates i wybrać połączenie z przesiadką w Dubaju do ponad 200 miejsc.


Rezerwując bilety w ramach wspólnej obsługi połączeń, pasażerowie linii Emirates otrzymają dodatkowe posiłki oraz będą przysługiwać im limity bagażu rejestrowanego Emirates podczas lotów obsługiwanych przez flydubai zarówno w klasie biznesowej, jak i ekonomicznej.

 


Ceny za loty w dwie strony w klasie biznesowej do Krakowa będą zaczynać się od 6755 AED / 8231 PLN, a w klasie ekonomicznej od 2325 AED / 1121 PLN brutto.


Bilety dostępne są na stronie przewoźnika: www.flydubai.com