krakowairport.pl

Inauguracja połączenia #PROSTOzKRAKOWA do Odessy

Data Publikacji

22.05

2018

Od dzisiaj do 26 października 2018 r. można skorzystać z połączenia linii lotniczej YanAir do położonej nad Morzem Czarnym Odessy.

fot. Artur Badoń
fot. Artur Badoń

Połączenie linii lotniczej YanAir realizowane będzie dwa razy w tygodniu, we wtorki i w piątki. W okresie od 15 lipca do 16 września trasa zostanie wzmocniona dodatkowymi lotami w niedziele.

 

 

fot. A. Badoń

 

Pierwszy samolot z Odessy (Boeing 737 – 300) wylądował dzisiaj w Krakowie pół godziny przed planowanym przylotem, o godz. 9:18 i został przywitany salutem wodnym. Rozkładowy czas przelotu to 1 godzina 55 minut. Samolot wystartował w rejs powrotny z Krakowa do Odessy o godzinie 11.00.

 

fot. A. Badoń


Wstęgę symbolicznie przecięli Prezes Zarządu Kraków Airport, Radosław Włoszek oraz Dyrektor Handlowy linii lotniczej Yanair, Taras Strigunenko. Na pasażerów inauguracyjnego lotu czekały słodkie upominki.

 

Połączenie #PROSTOzKRAKOWA do Odessy to druga trasa z Kraków Airport na Ukrainę. Do stolicy kraju, Kijowa, można udać się korzystając działającego od grudnia połączenia linii Ukraine International Airlines.

 

 

Międzynarodowy Port lotniczy Odessa położony jest około 7 km na południowy zachód od centrum miasta. Od 2014 roku terminal w Odessie jest gruntownie modernizowany. Nowe przyloty/odloty zostały otwarte w 2016 r.


Odessa nazywana jest Perłą Morza Czarnego i jest to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Liczba słonecznych dni przekracza tu 290, a starówka tętni życiem przez całą dobę. Tu nie można się nudzić. Warto zajrzeć do Teatru Opery i Baletu czy udać się na koncert do Filharmonii. Jest tu też Muzeum Archeologiczne. Jednym z symboli Odessy są Schody Potiomkinowskie. Dawniej tymi schodami wkraczało się do miasta. Wielbicie wypoczynku nad morzem, znajdą tu piaszczyste plaże i delfinarium. Przed letnim upałem można schronić się na przykład w założonym na przełomie XVIII i XIX w. Ogrodzie Miejskim.
Warto zaopatrzyć się w OdessaCard, która uprawnia do wielu zniżek przy wejściu do muzeów lub podczas zakupu biletów komunikacji miejskiej.