krakowairport.pl

Kijów – 101. połączenie #PROSTOzKRAKOWA w 2017 r.

Data Publikacji

27.12

2017

Kilkudziesięciu pasażerów skorzystało z inauguracyjnego lotu na trasie Kijów-Kraków. Samolot z Kijowa przyleciał do Kraków Airport 26 grudnia, dziś jeszcze przed wschodem słońca odleciał z pasażerami do Kijowa. To 101. połączenie #PROSTOzKRAKOWA w 2017 roku. Połączenie jest całoroczne – od 8 stycznia loty będą odbywać się codziennie.

fot. Łukasz Stawiarz
fot. Łukasz Stawiarz

Samolot Embraer 145 wylądował na krakowskim lotnisku minutę przed rozkładowym czasem przylotu. Lot z największego portu lotniczego na Ukrainie (lotnisko Kijów-Boryspol) trwał niewiele ponad półtorej godziny. Nowe połączenie z Kraków Airport oferowane jest przez największą ukraińską linię lotniczą. Ukraine International Airlines jest 20. linią lotniczą realizującą w 2017 r. regularne połączenia z krakowskiego lotniska.

 

Połączenie do Kijowa jest całoroczne. Do 6 stycznia loty na trasie Kijów-Kraków-Kijów odbywają się 6 razy w tygodniu (codziennie za wyjątkiem niedziel), a od 8 stycznia 2018 r. z i do stolicy Ukrainy samoloty latać będą codziennie.

 

Lotnisko Kijów-Boryspol położone jest ok. 30 km na wschód od centrum Kijowa i jest bazowym portem lotniczym linii Ukraine International Airlines. Od 1993 r. stolica Ukrainy jest miastem bliźniaczym Krakowa. Pierwsze porozumienie o współpracy pomiędzy miastami zostało nawiązane ponad czterdzieści lat temu. Kijów jest ważnym węzłem komunikacyjnym, ośrodkiem turystycznym, przemysłowym i edukacyjnym, a także gospodarzem licznych międzynarodowych targów.

W ubiegłym roku stolicę Małopolski odwiedziło 110 tys. ukraińskich turystów (+158%).