krakowairport.pl

Konkurs grantowy "Wspieramy Sąsiadów" rozstrzygnięty

Data Publikacji

01.06

2016

Kraków Airport po raz kolejny dofinansuje najciekawsze inicjatywy lokalne, skierowane do mieszkańców gmin Liszki i Zabierzów.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 63 wnioski grantowe (zawierające łącznie 64 projekty), z których wyłoniono 14 zwycięskich inicjatyw lokalnych. Komisja konkursowa oceniała przede wszystkim dotychczasowe doświadczenie organizacji, umiejętność budowania partnerstw wokół projektów, ich innowacyjność, trwałość, a przede wszystkim ich społeczne znaczenie.

 

Lista Laureatów konkursu dostępna na stronie www.krakowairport.pl/granty

 

Co roku o dotacje mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, lokalne instytucje oraz grupy nieformalne, które podejmują wspólny wysiłek na rzecz polepszenia warunków życia społeczności lokalnych – Sąsiadów Kraków Airport.

 

Odpowiedzialność społeczna Kraków Airport coraz częściej doceniana jest przez ekspertów z dziedziny CSR. W tegorocznej, 14. edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, po raz trzeci z rzędu wyróżniono konkurs grantowy "Wspieramy Sąsiadów". W maju tego roku krakowskie lotnisko zajęło 7. miejsce na Liście Firm Społecznie Odpowiedzialnych 2016, publikowanej przez Dziennik Gazeta Prawna.