krakowairport.pl

Kraków Airport stawia na innowacyjne rozwiązania

Data Publikacji

22.11

2016

Pierwszy w Krakowie program wsparcia dla młodych firm technologicznych będzie prowadzony przez Krakowski Park Technologiczny. Krakowskie lotnisko jest partnerem strategicznym akcelatora startupów.

 

Akcelerator - czyli program wsparcia dla młodych firm technologicznych – rozpocznie działalność na początku 2017 r. Firmy przyjęte do akceleratora zostaną objęte 3 miesięcznym programem wsparcia, który przewiduje pracę z doświadczonymi mentorami, ekspertami branżowymi oraz trenerami biznesu. Celem akceleratora jest przyspieszenie rozwoju młodych, technologicznych firm i wypracowanie nowej, dynamicznej ścieżki ich rozwoju. Istotną częścią programu jest także przekazanie wybranym firmom bezzwrotnej dotacji wynoszącej maksymalnie 200 tys. zł., dzięki której młode firmy będą mogły zakupić niezbędne usługi oraz rozwinąć swoje produkty.

 

Krakowski akcelerator będzie wspierał firmy zajmujące się innowacyjnymi rozwiązaniami dla przemysłu. Wszystkim, co może usprawnić procesy produkcyjne, logistykę, magazynowanie, zarządzanie zasobami czy kontrolę jakości. Każda młoda firma technologiczna, pracująca nad wykorzystaniem nowych rozwiązań zmierzających do zwiększania efektywności przemysłu, może wziąć udział w programie ScaleUp Krakowskiego Parku Technologicznego. Do programu będą przyjmowane firmy z całej Polski. 

 

Sukces akceleratora gwarantuje udział w programie dojrzałych i doświadczonych, małopolskich firm. Jedną z nich będzie Kraków Airport. Lotnisko jest skomplikowanym organizmem. Można tu testować i wdrażać innowacyjne pomysły: od sensorów, monitoringu, technologii wspomagających obsługę klientów, aż po zaawansowane systemy wspomagające procesy biznesowe. To małe miasteczko, przez które codziennie przewijają się setki pracowników różnych firm i tysiące pasażerów. W takim miejscu, pole do innowacyjnych wdrożeń, jest szerokie. Mamy nadzieję, że zaplecze infrastrukturalne Krakowskiego Parku Technologicznego oraz doświadczenie krakowskiego lotniska zaowocują w przyszłości innowacyjnymi rozwiązaniami, z których będą mogli korzystać m.in. pasażerowie. 

 

Otwartość krakowskiego lotniska na współpracę oraz doświadczenie spółki zarówno w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, jak i ich wdrożeniach, pozwoliła na stworzenie atrakcyjnego programu wsparcia dla startupów. Warte podkreślenia jest także to, że do programu - w charakterze partnerów wspierających - dołączyli małopolscy przedsiębiorcy. Działania akceleratora będą wspierane przez 7 innowacyjnych firm produkcyjnych, działających na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej.