krakowairport.pl

Kraków Airport w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Data Publikacji

19.06

2018

Krakowskie lotnisko po raz drugi znalazło się w gronie największych spółek w Polsce docenionych za jakość zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu.

photo: Łukasz Polus EPKK Spotters
photo: Łukasz Polus EPKK Spotters

W 12. edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm Kraków Airport zajął 8. miejsce w kategorii „Usługi, handel i transport”, a w zestawieniu ogólnym uplasował się na 17. pozycji.

 

Krakowskie lotnisko to jedyne lotnisko w Polsce, które od dwóch lat notowane jest w tym zestawieniu. Po udanym ubiegłorocznym debiucie na poziomie kryształowym, w tym roku Kraków Airport ugruntował swoją pozycję. Stosowanie standardów odpowiedzialnego biznesu to dla krakowskiego lotniska nie tylko budowanie trwałych relacji z interesariuszami, dbanie o ochronę środowiska, tworzenie przyjaznego środowiska pracy, czy stosowanie przejrzystych praktyk operacyjnych, to także duża szansa na usprawnienie bieżącej działalności lotniska w oparciu o innowacyjne rozwiązania.


Nowością w tegorocznej odsłonie rankingu było przygotowanie listy „Startupów Pozytywnego Wpływu”, która prezentuje organizacje prowadzące działalność w ramach innowacyjnego modelu biznesowego generującego korzyści ekonomiczne i społeczne jednocześnie. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała firma Bioseco Sp. z o.o. z Gdańska, która w ubiegłym roku w ramach programu akceleracyjnego ScaleUp, którego Kraków Airport był partnerem strategicznym, przy wsparciu pracowników naszego lotniska stworzyła Multirejestrator aktywności ptaków w przestrzeni powietrznej.


Wyniki Rankingu ogłoszono podczas Gali XII Rankingu Odpowiedzialnych Firm i Startupów Pozytywnego Wpływu, która odbyła się w piątek (15.06) w Warszawie, zaś pełne zestawienie i omówienie Rankingu Odpowiedzialnych Firm znalazło się w dzisiejszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej.