krakowairport.pl

Kraków Airport w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2017

Data Publikacji

15.05

2017

Krakowskie lotnisko to jedyne lotnisko w Polsce, które znalazło się w tegorocznym Rankingu Odpowiedzialnych Firm opublikowanym przez dziennik Gazeta Prawna. W XI edycji Rankingu Kraków Airport został zakwalifikowany na poziomie kryształowym.

Po udanym ubiegłorocznym debiucie na Liście Firm Społecznie Odpowiedzialnych, stanowiącej niejako preludium do rankingu, w tym roku Kraków Airport znalazł się już w Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Odpowiedzialny biznes to nie tylko budowanie trwałych relacji z interesariuszami czy dbanie o ochronę środowiska, to także duża szansa na usprawnienie bieżącej działalności lotniska. Przed portem jeszcze dużo pracy, niemniej jednak cieszy, że działalność Kraków Airport w zakresie odpowiedzialnego zarządzania została według organizatorów Rankingu oceniona jako dojrzała.

 

W tym roku zostały zmienione kryteria Rankingu, oprócz tzw. fundamentów odpowiedzialnego prowadzenia biznesu w ostatecznej ocenie ważne były odpowiedzialne relacje z interesariuszami, zrównoważony rozwój oraz aspekt, na który krakowskie lotnisko kładzie obecnie duży nacisk czyli odpowiedzialne innowacje.
 
W marcu br. Kraków Airport znalazł się również wśród 180 firm, których praktyki z zakresu CSR ujęto w 15. edycji Raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W Raporcie opisano rekordową liczbę, aż siedmiu praktyk portu z obszarów: zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej; praktyki z zakresu pracy oraz zagadnienia konsumenckie.