krakowairport.pl

Kraków - centrum lotniczym Europy

Data Publikacji

18.04

2016

Już za kilka dni Kraków stanie się lotniczym centrum Europy. Ponad 1200  delegatów: przedstawicieli linii lotniczych, lotnisk, organizacji turystycznych przyjedzie do stolicy Małopolski na Routes Europe 2016, którego Gospodarzem jest Kraków Airport.

Co roku odbywa się World Routes – światowe forum oraz regionalne fora Routes w: Azji, Afryce, Europie, obu Amerykach i Wspólnocie Niepodległych Państw. Udział w tej imprezie umożliwia przedstawicielom branży lotniczej oraz podmiotom światowego rynku lotniczego rozwój nowych przedsięwzięć, dotarcie do klientów, ułatwia wprowadzanie nowych produktów, promocję marek oraz rozwijanie nowych połączeń.

 
W czasie Routes Europe 2016, które 23 kwietnia rozpoczną się w Krakowie, odbędzie się ponad 4 500 dwustronnych spotkań przedstawicieli lotnisk z przewoźnikami; w 20 minut przedstawiciele linii lotniczych będą zachęcani do otwierania nowych połączeń. Przedstawiciele Kraków Airport mają zaplanowanych ponad 40 tego typu spotkań.
W niedzielę odbędzie się również „Strategy Summit” – konferencja, gdzie eksperci będą zastanawiać się nad przyszłością regionalnych linii lotniczych, mówić o  innowacjach i zmianach na rynku lotniczym.  Z kolei w poniedziałek odbędzie się Gala „Networking Evening” - wydarzenie, podczas którego wręczone zostaną nagrody Marketing Routes Awards, wyróżnienia o tyle istotne, iż przyznawane lotniskom przez przewoźników. Kraków Airport otrzymał tę nagrodę dwukrotnie w 2013, 2014 roku.
 
Organizacja Routes Europe 2016 wpisuje się w konsekwentnie realizowaną strategię pozycjonowania Kraków Airport na międzynarodowym rynku lotniczym. Budowane przez Kraków Airport relacje z uczestnikami  tego rynku, w tym z liniami lotniczymi, regionami i organizacjami turystycznymi oparte są na wzajemnym zrozumieniu potrzeb i oczekiwań stron.
Jednym z kluczowych elementów w procesie pozyskania nowych połączeń jest ocena obszaru oddziaływania lotniska. Routes Europe 2016 to doskonała okazja do zaprezentowania turystycznych i biznesowych walorów Krakowa i Małopolski. To również szansa dla władz lokalnych na promocję regionu, która na silnie konkurencyjnym rynku jest istotnym warunkiem sukcesu.
 
Uczestnicy Routes Europe 2016 mają możliwość skorzystania z bogatego programu wycieczek, podczas których zaprezentowane zostaną atrakcje naszego miasta i regionu. Delegaci wezmą tez udział w biegu charytatywnych wzdłuż brzegu Wisły i w towarzyskim meczu piłki nożnej. Wydarzenia sportowe mają charakter charytatywny, a dochód będzie przeznaczony na ratowanie zdrowia dziecka jednego z pracowników krakowskiego lotniska. 
 
W ciągu 5 dni forum Routes Europe 2016 Kraków Airport wraz z Oficjalnymi Partnerami imprezy: Miastem Kraków i  Województwem Małopolskim ma niepowtarzalną szansę zaprezentowania krakowskiego  lotniska, Krakowa i Małopolski przed europejskimi i światowymi przedstawicielami branży. Głównym założeniem Kraków Airport jako Gospodarza Routes Europe 2016 jest merytoryczna jakość spotkań, promocja oraz sprawna organizacja wydarzenia.