krakowairport.pl

Narty i karnawał w Wenecji

Data Publikacji

03.11

2016

Przecięcie wstęgi i tiramisu – Kraków Airport świętuje uruchomienie połączenia do Wenecji. Od 1 listopada linia lotnicza easyJet, trzy razy w tygodniu (we wtorki, czwartki i soboty), oferuje połączenia na trasie Kraków – Wenecja.

 
 

 

easyJet, drugi w Krakowie pod względem wielkości obsługiwanego ruchu pasażerskiego przewoźnik oferuje aż cztery nowe trasy w sezonie zimowym. Są to połączenia do: Neapolu, Wenecji, Genewy i Manchesteru. Dzisiaj (3 listopada) na krakowskim lotnisku świętowano uruchomienie połączenia do położonej na północy Włoch - Wenecji.
 
Położona nad Adriatykiem Wenecja nazywana jest najpiękniejszym miastem świata. Warto do Wenecji wybrać się zimą, szczególnie w czasie karnawału. Wenecki karnawał jest najstarszą i największą zabawą w Europie. „Salami balowymi” jest plac św. Marka czy tzw. piazzetta, położona koło placu św. Marka.
 
W ciągu niecałych dwóch godzin jazdy samochodem z lotniska Marco Polo w Wenecji można dojechać do Friuli Venezia Giulia. Nie jest to może najbardziej znany ośrodek narciarski w Wenecji, ale posiada 140 km tras i niemal wszystkie są sztucznie naśnieżane. W regionie jest też 100 km tras przygotowanych dla narciarstwa biegowego. 
 
Lotnisko Wenecja - Marco Polo jest położone 12 km na północ od centrum Wenecji. Lądując na nim można podziwiać zabytkową i malowniczą panoramę miasta z dominującą Bazyliką Świętego Marka czy największą i najważniejszą aretrią wodną Wenecji - Kanałem Grande. 
Pomiędzy lotniskiem a Wenecją kursują taksówki wodne i motorówki, kilka linii autobusowych, jest też połączenie kolejowe. Lotnisko jest dobrze skomunikowane z autostradą.