krakowairport.pl

Nowa trasa Ryanair z Krakowa

Data Publikacji

15.12

2016

Od 3 maja 2017 roku linie lotnicze Ryanair do siatki połączeń z Kraków Airport dodają dwa razy w tygodniu (w środy i niedziele) loty do Walencji.

fot. Marcin Kaleta MPLB Spotters i Damian Szymula EPKK Spotters
fot. Marcin Kaleta MPLB Spotters i Damian Szymula EPKK Spotters

To już 8 połączenie irlandzkiego przewoźnika do Hiszpanii z krakowskiego lotniska.

Lotnisko Walencja to jeden z największych portów lotniczych w Hiszpanii położony 8 km na zachód od centrum miasta, do którego można dojechać zarówno samochodem, metrem jak i autobusem czy taxi. To duże i nowoczesne lotnisko, które w ubiegłym roku obsłużyło ponad 5 milionów pasażerów.

Walencja to trzecie, po Madrycie i Barcelonie, miasto w Hiszpanii. To miasto sztuki, kuchni, zabytków, a także sportu. Wśród atrakcji miasta wyróżnić można Katedrę w Walencji gdzie najwięcej emocji wzbudza Święty Graal (kielich używany przez Jezusa podczas ostatniej wieczerzy), arenę do walki byków czy ogród zoologiczny Bioparc, w którym nie ma krat, a zwierzęta można obserwować w ich naturalnym środowisku. Nie można pominąć także największego w Europie Oceanarium czy też niezwykłego Muzeum Nauk.  W sierpniu warto przyjechać do Walencji na La Tomatina, czyli bitwę na pomidory w pobliskiej miejscowości Bunol.