krakowairport.pl

Nowe połączenie #PROSTOzKRAKOWA - Glasgow

Data Publikacji

16.10

2018

12 października linia lotnicza jet2.com ogłosiła nowe połączenie pomiędzy Krakowem a Glasgow. Inauguracja nastąpi w przyszłym roku, w sezonie zima 2019/2020.

fot. Marcin Jarosz
fot. Marcin Jarosz

Połączenie #PROSTOzKRAKOWA linii Jet2.com zadebiutuje w zimowej siatce połączeń w 2019 roku (dokładnie 29 listopada), natomiast bilety są już w dostępne w sprzedaży - można je znaleźć na stronie przewoźnika.

 

 

Rejsy do Glasgow będą obsługiwane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki oraz w piątki. Tym samym linie Jet2.com, które są obecne w Kraków Airport od 2006 roku, zaoferują pasażerom krakowskiego lotniska już piąte połączenie do Wielkiej Brytanii. Pozostałe kierunki na wyspach przewoźnika to Birmingham, Leeds Bradford, Manchester i Newcastle.

 

 

Glasgow jest największym miastem w Szkocji, a jego początki sięgają Średniowiecza. Jest to również jedno z największych miast w Wielkiej Brytanii. Znajdują się tam słynne kluby piłkarskie – Celtik Glasgow oraz Glasgow Rangers, których siedziby są dostępne dla turystów. Zwiedzanie Glasgow można rozpocząć od Placu Jerzego (George Square), przy którym stoi zabytkowy ratusz. Warto zajrzeć do katedry oraz odwiedzić zespół średniowiecznych budynków „Provand’s Lordship” ze znajdującym się nieopodal ogrodem.