krakowairport.pl

Nowe połączenie #PROSTOzKRAKOWA - Kijów

Data Publikacji

06.12

2017

6 grudnia ogłoszono dwa nowe kierunki, które już niedługo pojawią się w siatce połączeń Kraków Airport. Z pierwszego z nich, Kijowa, pasażerowie skorzystają już 26 grudnia.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia po raz pierwszy będzie można skorzystać z połączenia Kraków-Kijów, oferowanego przez linię Ukraine International Airlines na lotnisko Kijów-Boryspol. Lot do największego portu lotniczego na Ukrainie potrwa 1 godzinę 45 minut i będzie obsługiwany przez samoloty Embraer 145 regional jet. Połączenie do Kijowa jest całoroczne – początkowo loty będą odbywać się 6 razy w tygodniu, a docelowo (od 8 stycznia) codziennie.


Lotnisko Kijów-Boryspol położone jest ok. 30 km na wschód od centrum Kijowa. Kijów to stolica Ukrainy i od 1993 r. miasto bliźniacze Krakowa. Pierwsze porozumienie o współpracy pomiędzy miastami zostało nawiązane ponad czterdzieści lat temu. Stolica Ukrainy jest ważnym węzłem komunikacyjnym, ośrodkiem turystycznym, przemysłowym i edukacyjnym, a także gospodarzem licznych międzynarodowych targów.

W ubiegłym roku stolicę Małopolski odwiedziło 110 tys. ukraińskich turystów (+158%).