krakowairport.pl

Nowe przepisy na rejsach do USA

Data Publikacji

29.06

2018

Od 30 czerwca br. amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Department of Homeland Security - DHS) wprowadza ograniczenia dotyczące przewozu substancji sproszkowanych w bagażu kabinowym na bezpośrednich rejsach do Stanów Zjednoczonych.

Pasażerowie podróżujący do USA będą mogli przewieźć w bagażu podręcznym substancje sproszkowane m.in.: kawę, mąkę, cukier, puder kosmetyczny o  łącznej maksymalnej wadze 350 g (obowiązuje maksymalna pojemność podana na nadruku opakowania).
 

Z ograniczenia wyłączone są (tj. w bagażu podręcznym/kabinowym na lotach do Stanów Zjednoczonych można przewieźć) m.in.:

  • lekarstwa na receptę i odżywki dla dzieci pod warunkiem przewożenia ich w oryginalnych, nieotwartych opakowaniach;
  • produkty zakupione na lotnisku, w strefie zastrzeżonej (tj. już po kontroli bezpieczeństwa), zapakowane wraz z dokumentem zakupu w punkcie sprzedaży w odpowiednio zabezpieczone torby (STEB). Torby STEB -  to opakowania, które umożliwiają łatwe stwierdzenie ich naruszenia, można je otworzyć dopiero w porcie docelowym.

Prosimy pasażerów podróżujących do USA, którzy planują przewiezienie substancji sproszkowanych w ilości powyżej 350 g o zapakowanie ich do bagażu rejestrowanego.
 

PŁYNY: ograniczenia przewozu płynów w bagażu podręcznym pozostają bez zmian.
 

Więcej informacji o przewozie substancji sproszkowanych na rejsach do USA znajdą Państwo na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego http://www.ulc.gov.pl/pl/.

 

Rejsy #PROSTOzKRAKOWA do Chicago dwa razy w tygodniu

 

Już od najbliższego tygodnia samoloty PLL LOT z Krakowa do Chicago będą podróżować bezpośrednio, dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i w piątki).

 

DODATKOWE WSKAZÓWKI DLA PASAŻERÓW

  • Prosimy o sprawdzanie przed wylotem ważności dokumentów, a także sprawdzenie czy  posiadany dokument uprawnia do wjazdu do danego kraju oraz czy nie jest potrzebna wiza. Przy przekraczaniu granicy dziecko musi posiadać swój dowód osobisty lub paszport.
  • Przypominamy o zakazie wprowadzania na obszar Unii Europejskiej produktów pochodzenia zwierzęcego. Podobne ograniczenia, które obowiązują w UE dotyczące wwożenia  produktów pochodzenia zwierzęcego, obowiązują na przykład w Stanach Zjednoczonych.
  • Tradycyjnie już prosimy pasażerów o niepozostawianie bagaży bez opieki na terenie portu lotniczego; zgłaszanie się odpowiednio wcześniej do kontroli bezpieczeństwa oraz kontroli paszportowej.
  • Praktyczne wskazówki – jak przygotować się do podróży lotniczej #PROSTOzKRAKOWA znajdą Państwo na stronie: http://bit.ly/PraktyczneWskazowki