krakowairport.pl

Nowe technologie w Centrum Edukacji Lotniczej

Data Publikacji

19.04

2018

W Centrum Edukacji Lotniczej można od teraz skorzystać ze specjalnego VR Marshaller Room – symulatora pracy marszałka w Kraków Airport.

Osoby odwiedzające CEL mogą stanąć na wprost parkującego samolotu i dzięki odpowiednim gestom skierować go na właściwe miejsce postojowe. To wszystko dzięki modułowi symulacyjnemu, który opracowała krakowska marka Simpro - producent profesjonalnych symulatorów szkoleniowych w wirtualnej rzeczywistości.

 

Urządzenie pozwala na interakcję z wykreowanymi w wirtualnej rzeczywistości (tzw. VR) elementami infrastruktury krakowskiego lotniska, w tym w zmiennych warunkach pogodowych.

 

Wirtualny symulator pracy Koordynatorów Ruchu Lotniczego Naziemnego, potocznie zwanych marszałkami, czeka na wszystkich gości CEL w specjalnie przygotowanym w tym celu pomieszczeniu - tzw. VR Marshaller Room.

 

Rezerwacji wizyty w Centrum można dokonać tutaj: http://bit.ly/zwiedzanieCEL

 

 

Nano Games jest niezależnym studiem developerskim z siedzibą w Krakowie. Firma koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych i wysokiej jakości gier na PC i konsole. Nano Games, pod marką Simpro, tworzy także profesjonalne symulatory szkoleniowe w wirtualnej rzeczywistości, skierowane dla operatorów infrastruktury krytycznej.