krakowairport.pl

Nowy przewoźnik w Kraków Airport

Data Publikacji

11.12

2016

Od 31 marca Izraelskie Linie Lotnicze EL-AL polecą z Krakowa do Tel Awiwu. Połączenie powraca do oferty Kraków Airport po ośmiu latach.

Fot. Wojciech Kmiecik, EPKK Spotters
Fot. Wojciech Kmiecik, EPKK Spotters

Od początku sezonu letniego 2017 dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i piątki) Izraelskie Linie Lotnicze EL-AL będą latały ze stolicy Małopolski do Tel Awiwu, jednego z największych miast w Izraelu. Jest to też wygodne połączenie do Jerozolimy znajdującej się w odległości około 1 godziny jazdy samochodem od lotniska w Tel Awiwie.


Na trasie pomiędzy Krakowem a Tel Awiwem bagaż rejestrowany (1 szt. do 23 kg) jest wliczony w cenę biletu. Odprawa, tak jak na wszystkich lotach od Tel Awiwu, zaczyna się 3 godziny przed odlotem i kończy się na 1 godzinę przed odlotem. Karta pokładowa (boarding pass) dostępna jest również w formie aplikacji mobilnej na smartfonach. Na trasie będą latały samoloty B737.

 

Bilety na loty na trasie Kraków – Tel Awiw można kupić na stronie: http://www.elal.com oraz u agentów sprzedaży biletów lotniczych.

 

Rozkład lotów (czasy lokalne)


Kraków (KRK-TLV) 

11:55 – 16:40
1 _ _ _ 5 _ _


Tel Awiw (TLV-KRK)
07:50 – 10:45
1 _ _ _ 5 _ _

 

Izraelskie Linie Lotnicze EL-AL – narodowy przewoźnik Państwa Izrael. Działalność linii lotniczej jest wspierana przez 77 biur na całym świecie. Linie EL AL są uznawane przez IATA za jedną z najefektywniejszych i najbezpieczniejszych linii na świecie.