krakowairport.pl

Ostatnie dni rekrutacji do KPT ScaleUp

Data Publikacji

15.03

2017

Tylko do 19 marca można aplikować do akceleratora KPT ScaleUp realizowanego przez Krakowski Park Technologiczny. W maju 12 innowacyjnych firm rozpocznie intensywny program wdrożeń ich produktów w dużych przedsiębiorstwach.

Celem przedsięwzięcia jest wsparcie w przygotowaniu najlepszych, ale dopiero „startujących” produktów i innowacyjnych rozwiązań tak, aby wkrótce można je było zastosować między innymi na krakowskim lotnisku. Szansę na szybszy rozwój mają polskie startupy, działające na rynku nie dłużej niż 5 lat i posiadające produkt lub działający prototyp rozwiązania B2B w jednym z trzech obszarów: Industry 4.0, IIoT (przemysłowy Internet rzeczy) lub smart city (czyli inteligentne miasto).


Program współtworzy 10 małopolskich przedsiębiorstw, w tym Kraków Airport, który jest partnerem strategicznym. Dla krakowskiego lotniska najważniejsze są innowacyjne projekty z dziedzin, które:

  • usprawnią zarządzanie i wskażą najkorzystniejsze rozwiązania;
  • umożliwią wykorzystanie danych dostarczanych m.in. przez pasażerów i posiadane narzędzia (np. routery wi-fi) do usprawnienia obsługi pasażerów i samolotów w strefie operacyjnej lotniska;
  • wpłyną na rozwój systemów robotyki, które pomogą pasażerom w podróży, uwzględniając ich wielojęzyczność;
  • poprawią efektywność wykorzystania energii elektrycznej (projekty energooszczędne);
  • opracują urządzenia radiowe, które pomogą w lokalizowaniu przedmiotów i osób, a do tego będą służyły do komunikacji w warunkach przemysłowych.

W procesie rekrutacji zostaną wybrane firmy, z którymi będzie współpracował zespół ekspertów i mentorów oraz otrzymają dofinansowanie w wysokości do 200 000 zł. Formularz aplikacyjny dostępny jest tutaj.