krakowairport.pl

Podróż #PROSTOzKRAKOWA

Data Publikacji

26.07

2017

 Krótki poradnik, który pomoże Państwu przygotować się do lotniczej podróży #PROSTOzKRAKOWA

  • Warto wcześniej rozpocząć podróż na lotnisko, tak aby dotrzeć na nie z odpowiednim zapasem czasu. W czasie wakacji jest wzmożony ruch na autostradzie A4, dlatego polecamy pasażerom skorzystanie również z alternatywnych sposobów dotarcia na lotnisko. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w zakładce Dojazd.
  • Należy przygotować wcześniej wszystkie dokumenty, które będą potrzebne, zgodnie z przepisami  przewoźnika lotniczego, w trakcie procedur na lotnisku tj. kartę pokładową oraz te, z których korzystali Państwo przy rezerwacji lotu, takie jak dowód osobisty czy paszport. Prosimy o sprawdzenie ważności wszystkich dokumentów, pamiętając że niektóre kraje wymagają by dokument był ważny od trzech do sześciu miesięcy od daty podróży. Więcej wskazówek w zakładce Dokumenty podróżne.
  • Warto wcześniej sprawdzić limity bagażowe danego przewoźnika oraz szczegółowe wymagania co do rozmiaru bagażu. Przekroczenie gabarytu może wiązać się z dodatkowymi opłatami. Jeśli planują Państwo podróż lotem czarterowym, należy sprawdzić, czy nie będą wymagane dodatkowe dokumenty, które są dostępne przy ladzie czarterowej. Trzeba je pobrać przed podejściem do punktu odprawy biletowo-bagażowej.
  • Pasażerowie zabierający w podróż rower muszą pamiętać o złożeniu go przed przewozem w samolocie zgodnie z wytycznymi przewoźnika. W punktach informacji lotniskowej oraz przy parkingu terenowym P2, można skorzystać bezpłatnie z narzędzi (np. klucze imbusowe), które ułatwią przygotowanie sprzętu do podróży.
  • Prosimy o zapoznanie się z informacjami, w zakresie rzeczy dozwolonych do przewozu w bagażu podręcznym. Należy pamiętać o ograniczeniu pojemności do 100 ml pojedynczych płynów, aerozoli oraz konieczności zapakowania ich w przeźroczyste opakowanie o pojemności jednego litra (do pobrania bezpłatnie przy punktach kontroli bezpieczeństwa i w informacji lotniskowej). Dodatkowe informacje na ten temat mogą Państwo znaleźć w zakładce Kontrola Bezpieczeństwa.
  • Nie warto zwlekać z przejściem do kontroli bezpieczeństwa. W ciągu dnia mogą wystąpić spiętrzenia lotów, co niestety przekłada się na wydłużony czas oczekiwania. Dla ułatwienia pasażerów zamontowano pylon, który informuje o przewidywanym ruchu przed punktami kontroli w ciągu najbliższych 30 minut. Dodatkowo jeśli wybieracie się Państwo poza strefę Schengen, prosimy o niezwlekanie z podejściem do kontroli paszportowej.
  • Przed podróżą warto zainstalować aplikację mobilną Kraków Airport, dzięki której otrzymuje się m.in. powiadomienia o statusie lotu, ale również można łatwo zlokalizować na lotnisku np. pokoje dla rodziców z dziećmi, punkty handlowo-usługowe czy miejsca parkowania samochodu. Więcej informacji o aplikacji znajdą Państwo tutaj. 
  • Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania tzw. FAQ dostępne są tutaj. Polecamy również lekturę zakładki Przed Podróżą.
 Życzmy wysokich lotów #PROSTOzKRAKOWA