krakowairport.pl

#PROSTOzKRAKOWA do Budapesztu z PLL LOT

Data Publikacji

28.04

2018

Do końca sezonu letniego, czyli do 27 października, na trasie Budapeszt-Kraków do dyspozycji pasażerów będzie sześć rejsów w tygodniu: we wszystkie dni oprócz czwartków.

Pierwszy samolot z Krakowa do Budapesztu wystartował w sobotę, 28 kwietnia o godz. 7:55. Rozkładowy czas przelotu to 1 godz. 5 minut. Rejs powrotny z Budapesztu do Krakowa odlatuje o 9:35. 

 

Podczas inauguracji nowego połączenia LOT #PROSTOzKRAKOWA byli obecni:

- dr hab. Adrienne Körmendy, Konsul Generalny Republiki Węgierskiej

- Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport

- Adrian Kubicki, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT

 

Dla załogi samolotu przygotowano okolicznościowy tort, a pasażerów poczęstowano tradycyjnymi węgierskimi kurtoszami.

 

Loty odbywają się na pokładzie samolotu Bombardier Q400, który posiada 78 foteli w trzech klasach podróży. Połączenie pozwoli pasażerom z południa Polski na wygodne przesiadki w Budapeszcie na nowe rejsy dalekodystansowe LOT-u do Stanów Zjednoczonych. Od 3 maja polski przewoźnik rozpocznie regularne loty z Budapesztu do Nowego Jorku, a od 5 maja do Chicago. Na nowojorskie lotnisko JFK LOT poleci z Budapesztu cztery, a do Chicago O’Hare dwa razy w tygodniu. Uruchomienie nowego połączenia do Budapesztu to nie koniec dobrych wiadomości dla pasażerów korzystających z lotniska w Krakowie. Zgodnie z zapowiedziami, LOT zwiększa również częstotliwość bezpośrednich rejsów między Krakowem a Chicago. Dzisiaj przewoźnik lata na tej trasie bezpośrednio raz w tygodniu (z Chicago do Krakowa w niedzielę, a z powrotem w poniedziałek). Od 2 lipca samolot z Chicago startował będzie w czwartek o 17:25, a lądował o 9:35 następnego dnia. Z Krakowa pasażerowie wystartują w piątek o 12:40, a lądowanie planowane jest o 15:40 czasu miejscowego. Zakładany czas przelotu to ok. 9 godz. 10 min.

 

Nowe połączenie Kraków-Budapeszt, większa liczba rejsów między Krakowem a Chicago i loty Budapeszt-Chicago zostały ze sobą skomunikowane zarówno w Krakowie, jak i w Budapeszcie. Pozwoli to pasażerom podróżować między Krakowem i Budapesztem a Chicago cztery razy w tygodniu, ponieważ operacje odbywają się w różne dni tygodnia (w pozostałe dni LOT oferuje dla pasażerów dogodne połączenia z i do Chicago z przesiadką w Warszawie).