krakowairport.pl

Rekordy sierpnia oraz połączenie do Düsseldorfu

Data Publikacji

02.09

2016

Drugi miesiąc wakacji zakończył się rekordową liczbą obsłużonych osób na krakowskim lotnisku. W sierpniu padł również rekord dzienny liczby obsłużonych pasażerów. Te rekordy nie byłyby możliwe, gdyby nie organizacja niecodziennego wydarzenia jakim były Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Dzisiaj kolejny przewoźnik – Eurowings, ogłosił nowe połączenie z krakowskiego lotniska do Düsseldorfu w sezonie lato 2017.
 
W sierpniu krakowskie lotnisko obsłużyło 497 534 pasażerów. To najlepszy wynik w historii portu lotniczego. Kraków Airport odnotował 19% wzrost liczby obsłużonych pasażerów (więcej o 80 tysięcy osób) w porównaniu do sierpnia 2015 roku. 
 
Początek miesiąca zbiegł się w czasie z powrotami pielgrzymów ze Światowych Dni Młodzieży. 1 sierpnia lotnisko obsłużyło rekordową liczbę pasażerów w ciągu jednego dnia – dokładnie 22 552 osoby.
 
W sierpniu 2016 r. odnotowano 4 002 operacje lotnicze, tj. 14% więcej niż w sierpniu 2015 roku. Od początku roku w Kraków Airport obsłużono już 3 296 021 pasażerów (ponad 470 tysięcy dodatkowych osób), co daje wzrost o 17% w stosunku do 2015 rok.
 
Dzisiaj (2 września) linia lotnicza Eurowings ogłosiła nowe połączenie z krakowskiego lotniska w przyszłorocznym sezonie letnim. Od marca 2017 roku będzie można polecieć bezpośrednio z Krakowa do Düsseldorfu, aż 6 razy w tygodniu (codziennie z wyjątkiem sobót). Düsseldorf to jedno z większych miast zachodnich Niemiec rozciągające się po obu brzegach Renu. Jest regionalną potęgą gospodarczą. Düsseldorf  to również zabytki, luksusowe sklepy i najatrakcyjniejsze w Nadrenii kolekcje sztuki. Eurowings w tegorocznym sezonie letnim oferuje cztery razy w tygodniu połączenie z Krakowa do Stuttgartu.
 
W ostatnim miesiącu wakacji również bazowy przewoźnik krakowskiego lotniska – Ryanair poinformował, o uruchomieniu dwóch nowych tras z Krakowa do Włoch. Od 29 marca (w środy i w soboty) przewoźnik oferuje połączenia do Wenecji (Treviso), a od 27 marca (w poniedziałki i w piątki) do Pescary.