krakowairport.pl

SAS uruchamia nowe połączenie na trasie Kopenhaga – Kraków

Data Publikacji

25.03

2016

Wraz z początkiem letniego rozkładu lotów 2016, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS uruchamiają nowe połączenie na trasie Kopenhaga – Kraków. Rejsy na nowej trasie wystartują w piątek 25 marca 2016 roku i będą realizowane trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele.

Fot. Tomasz Chrul, EPKK Spotters
Fot. Tomasz Chrul, EPKK Spotters
 
Skandynawskie Linie Lotnicze SAS to pierwszy z czterech nowych przewoźników, którzy uruchamiają w tym roku rejsy do Kraków Airport. SAS powrócił do Kraków Airport po prawie siedmioletniej nieobecności.

Uruchomienie trasy Kraków – Kopenhaga to potwierdzenie stale rosnącej popularności kierunków skandynawskich, na których w roku ubiegłym krakowskie lotnisko zanotowało 16% wzrost ruchu pasażerskiego, obsługując prawie 600 tys. pasażerów.  
 
Pasażerowie rozpoczynający swoją podróż w Krakowie, mogą korzystając z dogodnie skomunikowanej przesiadki w Kopenhadze kontynuować podróż liniami SAS, do wielu miast w Skandynawii, Europie, a także w USA (np. Nowy Jork) i Azji (np. Szanghaj).
 
Połączenie będzie obsługiwane wymiennie przez samoloty typu Airbus A320/A319 i Canadair Regional Jet CRJ900.
 
Rezerwacja biletów SAS dostępna jest na stronie internetowej www.flysas.pl oraz we wszystkich biurach podróży posiadających licencję IATA.