krakowairport.pl

Statystyki - kwiecień 2018

Data Publikacji

04.05

2018

W kwietniu Kraków Airport obsłużył 579 463 pasażerów. To wynik o 19% wyższy niż w kwietniu 2017 roku.

Od początku roku krakowskie lotnisko odwiedziło 1 985 791 pasażerów, co daje wzrost o 20%
w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim. Na taki wynik złożyło się 4 485 operacji lotniczych (+15% w stosunku do kwietnia 2017).


Nowe połączenia
W kwietniu w Kraków Airport zainaugurowane zostały dwa nowe połączenia #PROSTOzKRAKOWA. Pierwsze z nich, trasa linii flydubai do Dubaju, ruszyło 8 kwietnia. Drugie rozpoczęło się pod koniec miesiąca, a jest nim trasa do Budapesztu Polskich Linii Lotniczych LOT. Dzięki siatce połączeń linii PLL LOT, loty do stolicy Węgier umożliwią podróżującym z Krakowa kontynuowanie podróży między innymi na lotnisko JFK w Nowym Jorku.


W kwietniu ogłoszone zostało również nowe połączenie do Eindhoven. Połączenie linii Transavia będzie dostępne dla podróżujących w siatce Zima 2018/19 cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki, piątki oraz niedziele.

 


Odpowiedzialny biznes
Krakowskie lotnisko znalazło się w gronie 9 małopolskich przedsiębiorstw, których praktyki z zakresu CSR zostały ujęte w 16. edycji Raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Kraków Airport został wyróżniony w ten sposób już po raz piąty.


W kwietniu Kraków Airport został również sygnatariuszem Deklaracji Just Culture – kultury sprawiedliwego traktowania. Sygnatariusze Deklaracji zobowiązują się wdrażać kulturę sprawiedliwego traktowania oraz promować prace dążące do doskonalenia bezpieczeństwa transportu lotniczego.


„Wspieramy Sąsiadów” już po raz 10.
Do 18 maja można składać wnioski w 10. Jubileuszowej edycji konkursu grantowego „Wspieramy Sąsiadów”. Konkurs organizowany jest już od 9 lat. Mieszkańcy gmin Zabierzów i Liszki mogą zgłaszać do inicjatywy z zakresu: edukacji, bezpieczeństwa, dziedzictwa historycznego, rozwoju kultury i sztuki, ochrony środowiska naturalnego, ekologii, upowszechniania rekreacji, kultury fizycznej i sportu, innowacji, czy ochrony i promocji zdrowia. W poprzednich edycjach konkursu „Wspieramy Sąsiadów” dofinansowano 132 projekty. Przy realizacji lokalnych inicjatyw zaangażowało się już ponad 800 wolontariuszy. Projekty zrealizowane w ramach wszystkich dotychczasowych edycji konkursu można obejrzeć na interaktywnej mapie grantów, która od zeszłego roku dostępna jest na stronie internetowej lotniska.