krakowairport.pl

Statystyki - kwiecień 2019

Data Publikacji

07.05

2019

W kwietniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 674 707 pasażerów.

To 16% wzrost w stosunku do kwietnia 2018 roku - czyli o 95 000 więcej pasażerów. Łącznie w ciągu czterech, pierwszych miesięcy 2019 roku obsłużono 2 307 715 pasażerów czyli o 322 000 więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.
 

„Początek sezonu LATO 2019 powitaliśmy z bardzo dobrym wynikiem, który świadczy o dalszym wzroście ruchu pasażerskiego na krakowskim lotnisku.” powiedział Radosław Włoszek-Prezes Zarządu Kraków Airport.

 

"Nasz narodowy przewoźnik PLL LOT wprowadził dwa połączenia, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pasażerów: do Bukaresztu oraz do Olsztyna-Mazury. Bazowy przewoźnik Ryanair od kwietnia operuje #PROSTOzKRAKOWA do Bordeaux, Berlina-Tegel, Katanii, Kopenhagi, Hamburga, Szczecina, Bari, Rimini, Zadaru, Salonik. W kwietniu powitaliśmy także pierwszy samolot Wizz Air, który od 4 kwietnia oferuje połączenia do Londynu-Luton. Od zeszłego miesiąca również do Kijowa. W 2019 roku Wizz Air oferować będzie 18 połączeń #PROSTOzKRAKOWA. Oficjalne otwarcie bazy Wizzair na krakowskim lotnisku już 8 maja. Serdecznie zapraszamy Państwa na uroczystość w Kraków Airport” -dodał Radosław Włoszek -Prezes Zarządu Kraków Airport.
 


Targi Zawodoznawcze
W Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport odbyły się I Lotniskowe Targi Zawodoznawcze, pierwsza tego typu inicjatywa wśród portów lotniczych w Polsce. Targi Zawodoznawcze organizowane przez jedyny taki ośrodek edukacyjny w Polce były okazją do zaprezentowania lotniskowych profesji uczniom szkół branżowych z terenu Małopolski. Dzięki uczestnictwu w targach uczniowie mogli dowiedzieć się jakie zawody na lotnisku występują, czym dokładnie się zajmują pracownicy lotniska oraz gdzie i jak należy się szkolić, aby dany zawód móc w przyszłości wykonywać. Obecność na targach była dla uczestników doskonałą okazją do bezpośredniej rozmowy z reprezentantami poszczególnych podmiotów, które stale poszukują pracowników także wśród uczniów i absolwentów małopolskich szkół i uczelni do pracy na przykład w Placówce Straży Granicznej w Krakowie-Balicach czy do Oddziału Celnego Portu Lotniczego Kraków-Balice

 

Wyróżnienie dla Kraków Airport
Kraków Airport otrzymał prestiżowe wyróżnienie dla najbardziej odpowiedzialnych i zaangażowanych społecznie firm w Polsce, tj. Biały Listek CSR Polityki.
Dziękujemy za docenienie naszych działań w polityce CSR !