krakowairport.pl

Statystyki - lipiec 2018

Data Publikacji

02.08

2018

W lipcu z Kraków Airport skorzystało 624 695 pasażerów. To wynik o 72 tys. (+13%) lepszy, niż w lipcu ubiegłego roku.

 

Na ten wynik złożyło się 4 585 operacji lotniczych (startów i lądowań) - o 9% więcej, niż w analogicznym okresie w 2017 roku. Łącznie z usług Kraków Airport od początku roku skorzysało już 3 816 962 pasażerów. To o 17% więcej niż w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy w zeszłym roku.

 

LIPIEC – WYDARZENIA


NOWE POŁĄCZENIA W SEZONIE ZIMA 2018/2019
LOT oraz easyJet ogłosili nowe połączenia. LOT oferuje loty do Tel Awiwu od 25 lutego 2019 r., a easyJet od 29 października br. do Londynu Luton. Pozostałe nowości w sezonie zimowym to: Eindhoven (Transavia); Wiedeń (Laudamotion); Leeds Bradford (Jet2.com); Kijów, Lwów, Amman (Ryanair).


URUCHOMIONO ŚCIEŻKĘ TRANSFEROWĄ DLA PASAŻERÓW
W lipcu pasażerowie, którzy przylecieli do Krakowa z kierunków strefy Schengen, EOG oraz z Konfederacji Szwajcarskiej (dalej w skrócie ze strefy Schengen) mogli skorzystać ze ścieżki transferowej. Od 23 do 31 lipca ze ścieżki transferowej skorzystało ok. 60 pasażerów.

Po przylocie do Kraków Airport, bez opuszczania strefy zastrzeżonej lotniska, pasażerowie mogą przejść bezpośrednio ze strefy przylotów do strefy odlotów z zastosowaniem obowiązujących procedur kontroli granicznej. Z udogodnienia korzystają pasażerowie podróżujący z bagażem podręcznym oraz pasażerowie, którzy przylatują ze strefy Schengen i w ramach jednej rezerwacji, posiadają bagaż rejestrowany nadany w porcie źródłowym do portu docelowego.

 

KOALICJA DLA BEZPIECZEŃSTWA
16 lipca 2018 r. Kraków Airport przystąpił do Koalicji dla Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży przy Małopolskim Kuratorze Oświaty. Firmy i instytucje działające na terenie krakowskiego lotniska inicjują i podejmują szereg działań mających na celu wdrożenie rozwiązań zapewniających bezpieczną i komfortową podróż lotniczą. Na terenie Kraków Airport jest Centrum Edukacji Lotniczej, a Kraków Airport poprzez programy grantowe „Wspieramy Sąsiadów” oraz „Blisko lotniska” wspiera działania mające na celu m.in. podnoszenie bezpieczeństwa dzieci. Kraków Airport włączył się w kampanie Urzędu Lotnictwa Cywilnego: „Laser to nie zabawka” oraz „Drony – lataj z głową”. Podejmowane działania są wyrazem realizacji Strategii społecznej odpowiedzialności Kraków Airport.


NOWE UDOGODNIENIE NA PARKINGU WIELOPOZIOMOWYM
W lipcu rozszerzono strefę parkowania przeznaczoną na rezerwacje online o kilkadziesiąt dodatkowych miejsc parkingowych na poziomie 2,5 parkingu wielopoziomowego, który znajduje się vis a vis terminalu pasażerskiego.

 

WYSTAWA W TERMINALU
Tylko do końca sierpnia w lokalu gastronomicznym Jet Bistro w terminalu pasażerskim można obejrzeć wystawę podopiecznych Centrum Autyzmu w Krakowie. MPL Services Sp. z o. o. we współpracy z Centrum Autyzmu zorganizował wystawę prac plastycznych wykonanych przez dzieci autystyczne. „Nieprzemakalni” to także literacko – fotograficzne dzieła zainspirowane zdjęciami Pawła Lisowskiego oraz opowiadaniami Małgorzaty Wiechy, nauczycielki Centrum.


BEZ WIZ DO USA ORAZ POPULARYZACJA LOTNICTWA
Podczas Pikników Lotniczych w Nowym Targu oraz w Łososinie Dolnej pracownicy Centrum Edukacji Lotniczej, koordynatorzy ruchu lotniczego naziemnego oraz Welcome Airport Services sp. z o.o. popularyzowali lotnictwo, informowali o kampaniach społecznych w tym: „Bez Wiz do USA” oraz o możliwości pracy w Kraków Airport.