krakowairport.pl

Statystyki – maj 2017

Data Publikacji

01.06

2017

W maju 2017 roku krakowskie lotnisko obsłużyło 528 784 pasażerów – to o 16% więcej niż w 2016 roku. W ubiegłym miesiącu odnotowano 4 226  operacji lotniczych (w sumie starty i lądowania) tj. o 11% więcej niż w maju 2016 roku.

W maju z sukcesem wystartowały rejsy do Walencji, trzeciego co do wielkości miasta w Hiszpanii. W ciągu miesiąca około 3,5 tysiąca pasażerów skorzystało z 93% oferowanych na tej trasie miejsc.
 

Od stycznia 2017 r. z krakowskiego lotniska skorzystało o 330 tysięcy pasażerów więcej (+18%) niż w roku ubiegłym, co przekłada się na liczbę niemal 2,19 mln pasażerów.

MAJ – WYDARZENIA
 

  • Nowe logo Kraków Airport i 101 połączeń #PROSTOzKRAKOWA

Nowy logotyp będzie towarzyszył marce krakowskiego lotniska przez następne lata, uwzględnia doświadczenie Kraków Airport, biznesową strategię i zorientowanie na klienta. Istotą marki Kraków Airport jest: bezpieczeństwo, jakość usług, siatka połączeń, inwestycje, zrównoważony rozwój. W maju ruszyła też kampania reklamowa 101 pomysłów na podróż do… #PROSTOzKRAKOWA. W stolicy małopolski jeździ 10 tramwajów promujących siatkę połączeń krakowskiego lotniska.

  • Kraków Airport w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2017

W maju Kraków Airport jako jedyne lotnisko w Polsce, znalazło się w tegorocznym Rankingu Odpowiedzialnych Firm opublikowanym przez dziennik Gazeta Prawna. W XI edycji Rankingu Kraków Airport został zakwalifikowany na poziomie kryształowym.

  • 9. edycja konkursu grantowego „Wspieramy Sąsiadów”

W 9. edycji konkursu grantowego „Wspieramy Sąsiadów”, zostało złożonych aż 71 projektów, które mogą przyczynić się do rozwoju społeczności oraz gospodarki w gminie Zabierzów oraz w gminie Liszki. W konkursie wzięły udział organizacje i instytucje, które mają siedzibę w gminach Zabierzów lub Liszki, a zaplanowany projekt będą realizować na terenie tych gmin. Trwa ocena wniosków, a 5 czerwca zostaną ogłoszone wyniki.

  • Kolejne wyróżnienie dla aplikacji mobilnej Kraków Airport

W dziewiątej edycji Nagród Magellana w konkursie "Najlepsze publikacje turystyczne 2016 roku" nagrody przyznano łącznie w dwunastu kategoriach. Miło nam poinformować, że aplikacja mobilna krakowskiego lotniska otrzymała wyróżnienie w kategorii Przewodnik mobilny.

  • Kraków Airport wspiera innowacyjne rozwiązania

Krakowskie lotnisko jest partnerem strategicznym pilotażowego programu akceleracyjnego KPT ScaleUp. W maju wybrano 12 firm do udziału w tym programie. Już latem trzy z nich wraz z zespołem pracowników Kraków Airport, doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin, rozpocznie współpracę przy trzech projektach, rozwijając je o funkcje istotne z punktu widzenia zastosowania ich na lotniskach. Firma Bioseco Sp. z o. o. będzie akcelerowała projekt Multirejestratora czyli urządzenia do automatycznego monitorowania ptaków; z kolei firma Nano Games będzie rozwijała projekt symulatora szkoleniowego, który umożliwia ćwiczenia, szkolenia na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń; a firma SEEDiA będzie rozwijała pomysł zastosowania ławek ładowanych energią słoneczną. Efekty współpracy z młodymi firmami w ramach akceleratora KPT ScaleUP będą znane jesienią.

  • Sabre Market Intelligencje Workshop

W maju gościliśmy 20 przedstawicieli branży lotniczej podczas Sabre Market Intelligence Workshop. W trakcie międzynarodowych warsztatów omawiano metody analizy danych dotyczących rynku lotniczego.

  • Ryanair świętuje 14 milionów pasażerów w Krakowie

Od początku swojej obecności w Kraków Airport tj. od 2005 r. irlandzki przewoźnik Ryanair przewiózł z-/ do Krakowa aż 14 milionów pasażerów. W tym roku Ryanair oferuje łącznie ponad 50 połączeń z Krakowa. Wśród siedmiu nowych letnich połączeń Ryanair pasażerowie znajdą loty do: Porto, Walencji, Lourdes, Lamezii, Pescary, Wenecji-Treviso oraz Chanii.