krakowairport.pl

Statystyki - styczeń 2019

Data Publikacji

04.02

2019

W styczniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 510 752 tysięcy pasażerów, to wzrost o 16% w stosunku do stycznia 2018 roku.

W ramach ferii zimowych pasażerowie chętnie korzystali z bogatej oferty połączeń do miejsc, gdzie można poszusować na nartach (np. Turyn). Dużą popularnością cieszyły się w styczniu kierunki, gdzie o tej porze jest dużo cieplej niż w Polsce (Hiszpania, Maroko).

W styczniu linie lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie dwóch nowych połączeń #PROSTOzKRAKOWA - do Bukaresztu i Dubrownika oraz zwiększenie częstotliwość lotów do Chicago, do trzech tygodniowo.

Od stycznia pasażerowie Kraków Airport mogą brać udział w bezpłatnych ćwiczeniach oddechowo-ruchowych przygotowujących do lotu. Ćwiczenia, poza przygotowaniem kręgosłupa do podróży w pozycji siedzącej, mają także na celu odprężenie i wyciszenie przed odlotem. Sesje organizowane w cyklu 15 minutowym, w godzinach 11:00 do 13:00, prowadzone są przez instruktorów personalnych z firmy Happy Healthy.

Kolejnym udogodnieniem zrealizowanym w odpowiedzi na sugestie i opinie pasażerów są punkty z wodą pitną. Stanowiska znajdują się bezpośrednio po przejściu kontroli bezpieczeństwa, w rejonie przejścia FAST TRACK oraz przy punkcie handlowym Drogeria.