krakowairport.pl

Statystyki - wrzesień 2017

Data Publikacji

03.10

2017

We wrześniu krakowskie lotnisko obsłużyło 545 835 pasażerów. Jest to wynik o 16% lepszy (ok. 76,5 tysiąca dodatkowych pasażerów) niż we wrześniu 2016 roku. W minionym miesiącu odnotowano łącznie 4 238 startów i lądowań tj. o 12 % więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Łącznie od 1 stycznia do 30 września 2017 r. krakowskie lotnisko obsłużyło 4 350 220 pasażerów (585 tysięcy więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku), daje to wzrost na poziomie 16%.

 
WRZESIEŃ – NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA
 
Lato 2018 – nowe połączenie – Burgas
Linia lotnicza Ryanair ogłosiła połączenie do Burgas w sezonie lato 2018. Loty do bułgarskiego miasta odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Pasażerowie już od kwietnia, przez cały letni sezon będą mogli korzystać z uroków Słonecznego Brzegu. Połączenie do Burgas daje nie tylko możliwość podróżowania w celach turystycznych, to także kierunek biznesowy. Z uwagi na swoje położenie geograficzne to ważny ośrodek kulturalny, turystyczny, handlowy oraz przemysłowy. Miasto jest dobrze skomunikowane nie tylko dzięki międzynarodowemu lotnisku, znajduje się tam także port, węzeł kolejowy oraz rozbudowana sieć dróg szybkiego ruchu. 
 
World Routes & World Routes Marketing Awards
Pod koniec września w Barcelonie miało miejsce międzynarodowe forum World Routes 2017 – najważniejsze, doroczne spotkanie branży lotniczej. Wśród przedstawicieli 700 lotnisk była również reprezentacja krakowskiego lotniska. Kraków Airport po raz pierwszy w historii został nominowany do World Routes Marketing Awards.  Wśród portów nominowanych do World Routes Marketing Awards w kategorii od 4 do 20 mln pasażerów były  także porty lotnicze: Auckland, Birmingham, Neapol i Praga. Zwycięzcą w tej kategorii został port lotniczy w Pradze.
 
Wystawa spotterów i miłośników lotnictwa
Na tarasie widokowym w Kraków Airport otwarto wystawę zdjęć samolotów 19 przewoźników, którzy oferują loty z krakowskiego lotniska w 2017 r. Autorami zdjęć są członkowie Stowarzyszenia EPKK Spotters oraz  członkowie  Grupy Miłośników Kraków Airport KRK/EPKK, która w ubiegłym roku zawiązała się na jednym z portali. Wystawa otwarta będzie do wiosny.