krakowairport.pl

Statystyki - wrzesień 2018

Data Publikacji

04.10

2018

 We wrześniu br. z Kraków Airport skorzystało 614 567 pasażerów.

To wynik o 13% (69 tys. pasażerów) lepszy, niż we wrześniu 2017 r. Na taki wynik złożyło się łącznie 4600 operacji lotniczych, czyli startów i lądowań. Od początku roku 2018 z Kraków Airport skorzystało już łącznie 5 055 194 pasażerów (+16%).

 

WRZESIEŃ – WYDARZENIA

 

TURYN #PROSTOzKRAKOWA

We wrześniu w siatce krakowskiego lotniska pojawił się kolejny nowy przewoźnik. Linia lotnicza BlueAir ogłosiła połączenie do Turynu, stolicy Piemontu, które zostanie zainaugurowane 16 grudnia. Turyn jest dziewiątą nowością w zimowej siatce połączeń Kraków Airport. Ogłoszone wcześniej nowe trasy to: Tel Awiw (LOT), Eindhoven (Transavia), Wiedeń (Laudamotion), Leeds Bradford (Jet2.com), Kijów, Lwów, Amman (Ryanair), Londyn Luton (easyJet).

 

 

E-MOBILITY W KRAKÓW AIRPORT

Podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy, Kraków Airport oraz TAURON podpisali list intencyjny w sprawie budowy stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz tworzenia i realizowania działań proekologicznych. Na krakowskim lotnisku zaplanowano uruchomienie stacji szybkiego ładowania o mocy powyżej 50 kW, umożliwiającej naładowanie standardowego samochodu elektrycznego w ciągu 30 minut.

 

 

5-LECIE KRAKÓW AIRPORT LOYALTY

 

We wrześniu z okazji piątych „urodzin” programu lojalnościowego Kraków Airport Loyalty, dla wszystkich 15 000 uczestników Programu, przygotowano liczne atrakcje i niespodzianki. Partnerami jubileuszu byli Hilton Garden Inn Kraków Airport, Hotels.com i Lagardere Travel Retail. 

 

 

ODPOWIEDZIALNE PODRÓŻOWANIE I EDUKACJA

Kraków Airport oraz Fundacja Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie podpisali umowę o współpracy, której celem jest objęcie opieką pingwinów Humboldta (gatunek wymieniony w I załączniku Konwencji Waszyngtońskiej CITES). W Centrum Edukacji Lotniczej będzie można zapoznać się z praktycznymi zagadnieniami dotyczącymi postanowień Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (tzw. CITES).