krakowairport.pl

Transavia - nowy przewoźnik w Kraków Airport

Data Publikacji

09.10

2018

Od dzisiaj (9 października) można korzystać z połączenia linii lotniczej Transavia do położonego w południowej Holandii – Eindhoven. Transavia oferuje połączenia #PROSTOzKRAKOWA cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele.

photo: M. Kaleta, MPLB Spotters
photo: M. Kaleta, MPLB Spotters

Pierwszy samolot linii Transavia z Eindhoven, Boeing 737-800 w specjalnym malowaniu "Peter Pan", wylądował w Krakowie o godz. 13:51. Rozkładowy czas lotu wynosi 2 godziny. Trasę obsługują samoloty Boeing 737-800 ze 189 miejscami na pokładzie. To już trzecie połączenie do Holandii, jakie oferują z Krakowa linie lotnicze.

 

Nowy przewoźnik został powitany na krakowskim lotnisku tradycyjnym salutem wodnym. Dzisiejsza inauguracja to pierwsze z dziewięciu nowych połączeń, które zostaną uruchomione w najbliższym czasie. 

 

Jak powiedział podczas inauguracji połączenia Erik-Jan Gelink, dyrektor ds. komunikacji linii lotniczych Transavia, w Holandii szybko rośnie zainteresowanie Krakowem jako miejscem wyjazdów weekendowych. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba pasażerów podróżujących z Holandii do Polski podwoiła się, rosnąc o średnio 15% rocznie.


Okolicznościową wstęgę przecięli Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport oraz załoga inauguracyjnego rejsu: kapitan Mattijs Notkamp, pierwszy oficer Niels Huber, oraz szefowa pokładu Crystal Franken, w asyście Gerwout van den Heuvel, Emiel Hoenselaar i Melanie Habets. Pasażerowie pierwszego rejsu zostali przywitani słodyczami z krakowskiej manufaktury słodyczy, a załoga samolotu - tortem.


EINDHOVEN
Miasto w południowej Holandii, ośrodek przemysłu elektronicznego, jeden z centrów Węzła Wiedzy i Innowacji Europejskiego Instytutu Technologicznego. Eindhoven jest również siedzibą jednego z najsłynniejszych holenderskich klubów piłkarskich PSV. W Eindhoven można podziwiać kolekcję sztuki nowoczesnej w Muzeum Van Abbemuseum z dziełami m.in. Piscassa, Chagalla, Kandinsky’iego czy Mondriaana. Interaktywne muzeum archeologiczne na świeżym powietrzu – Eindhoven Museum – odwiedzane jest rocznie przesz około 60 tys. turystów. Jednym z charakterystycznych budynków tego miasta jest Evolution – przypominający z zewnątrz latający spodek. Warto odwiedzić park miejski i zobaczyć zabytkowy młyn wodny, który był inspiracją dla Van Gogha. Z Eindhoven można też wybrać się autobusem do któregoś z położonych na przedmieściach miasta wiatraków.

 

TRANSAVIA

Transavia jest częścią grupy AIR FRANCE KLM. Od 50 lat świadczy usługi przewozów regularnych i czarterowych do ponad 110 miejsc, głównie w Europie i Afryce Północnej. Jest to najbardziej przystępna linia budżetowa w Europie, lider w gościnności, usług i usług cyfrowych. Transavia oferuje atrakcyjną ceny biletów zarówno turystom jak i pasażerom biznesowym z możliwością dodatkowych (płatnych) produktów i usług. Transavia przewozi 15 milionów pasażerów rocznie i posiada nową, przyjazną dla środowiska flotę. Transavia oferuje loty z sześciu baz w Europie: w Holandii z Amsterdamu, Rotterdamu / Hagi i Eindhoven; we Francji z Paryża, Nantes i Lyonu.