krakowairport.pl

Utrudnienia na autostradzie A4

Data Publikacji

28.09

2017

W związku z prowadzonymi pracami drogowymi i zmianą organizacji ruchu na autostradzie A4 w okolicy węzła Kraków - Tyniec występują utrudnienia w postaci zatorów na prawej jezdni w kierunku Rzeszowa pomiędzy węzłem Balice a węzłem Kraków Tyniec, co bezpośrednio wpływa na utrudnienia w dojeździe na lotnisko.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad utrudnienia mogą potrwać do 15 listopada 2017 r.


Pasażerów prosimy o wcześniejszy wyjazd na lotnisko, wybranie innej trasy dojazdu lub skorzystanie z połączenia kolejowego.

Prace drogowe zlokalizowane są na jezdni prawej (odcinek km 408+892) autostrady A4. W związku z powyższym wprowadzono następujące zmiany organizacji ruchu:

  • na jezdni lewej A4 (kierunek od Rzeszowa do Katowic): zawężenie i odgięcie w prawo pasów ruchu, wydzielenie na jezdni lewej pasa dla samochodów osobowych jadących w przeciwnym kierunku (od Katowic do Rzeszowa),
  • na jezdni prawej A4 (kierunek Katowice - Rzeszów): odchylenie kierunków ruchu w lewo z przejazdem jednego pasa na przeciwną jezdnię (lewą) dla pojazdów o szerokości całkowitej do 2,20m jadących na wprost. Istniejącym pasem lewym będzie się odbywał ruch na wprost dla szerszych pojazdów oraz wszystkich pojazdów zjeżdżających z węzła w ul. Tyniecką. Prawy pas do jazdy na wprost zostanie zamknięty.